"Dziecięcy" mural w Olsztynie. Oryginalne malowidło ozdobiło budynek przy ul. Mazurskiej [FOTO]

2021-09-14 7:30
Dziecięcy mural w Olsztynie. Oryginalne malowidło ozdobiło budynek przy ul. Mazurskiej
Autor: Facebook: Kloszart "Dziecięcy" mural w Olsztynie. Oryginalne malowidło ozdobiło budynek przy ul. Mazurskiej

Takiego muralu w stolicy Warmii i Mazur jeszcze nie było. Dziecięce rysunki ozdobiły jedną ze ścian budynku przy ul. Mazurskiej. Pomysłodawcą i realizatorem projektu jest prezes stowarzyszenia Kloszart z Olsztyna, Mateusz Mirczyński.

Malowidło znajduje się na tyłach obiektu, w którym mieści się Niepubliczne Przedszkole Akademia Jasia i Małgosi. Mural Dzieci wymyślił i zrealizował prezes stowarzyszenia Kloszart z Olsztyna, Mateusz Mirczyński.

- Zawsze podobały mi się dziecięce rysunki - przyznaje autor pracy. - Ich szczerość, oryginalność, pomysłowość. Kiedyś wpadł mi do głowy pomysł, żeby te rysunki przeskalować na znacznie większą kartkę, właśnie na ścianę. W realizacji projektu pomagały mi osoby z grupy Kloszart, z którą kiedyś zrobiłem też widoczny z pociągu mural Loesje na II LO.

Mural powstawał dwa dni. Najpierw trzeba było odpowiednio przygotować ścianę, a później odwzorować w znacznie większej skali rysunki przygotowane przez podopiecznych przedszkola. Dziecięcym szkicom towarzyszy w pełni profesjonalnie, realistycznie namalowana kredka. Są też napisy m.in. wyjaśniające ideę muralu.

Raport z Anteny 13.09

Pamiątką jest nie tylko samo dzieło, ale także film dokumentujący prace nad malowidłem.

- Jak tylko znajdzie się dostępna ściana i pieniądze na realizację kolejnego przedsięwzięcia, to zabieram się do roboty - zapewnia Mateusz Mirczyński.

Źródło: UM Olsztyn

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE