Dzieci z SP 33 w Olsztynie nie mają gdzie ćwiczyć? Rodzice założyli zbiórkę na remont sali gimnastycznej [ZDJĘCIA]

2023-01-27 11:10

Rodzice dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 33 w Olsztynie zorganizowali zbiórkę pieniędzy, by wspomóc remont łazienek przy salach gimnastycznych oraz wyremontowanie nowego pomieszczenia pod sale do zajęć wychowania fizycznego. – Brak tej sali przy tak dużej szkole i tak wielu uczniach powoduje, że zajęcia wychowania fizycznego nie mogą być realizowane we właściwy programowo sposób – informują rodzice.

Rodzice założyli zrzutkę na remont sali gimnastycznej i łazienek w Szkole Podstawowej nr 33 w Olsztynie

Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej 33 im. Funduszu Narodów Jednoczących na Rzecz Dzieci UNICEF w Olsztynie postanowiła zaangażować się w pozyskanie środków na adaptację nowej sali do zajęć ruchowych oraz remont łazienek przy kompleksie sportowym pozostających w kiepskim stanie. Sala potrzebuje nowej podłogi, malowania ścian, uzupełnienia opraw oświetleniowych oraz wyposażenia w sprzęt sportowy, łazienki natomiast wyłożenia glazury i terakoty oraz wymiany rurarzu, armatury, toalet i umywalek. W tym celu rodzice założyli internetową zrzutkę.

– Brak tej sali przy tak dużej szkole i tak wielu uczniach powoduje, że zajęcia wychowania fizycznego nie mogą być realizowane we właściwy programowo sposób. Prosimy zatem o pomoc. Każda wpłacona złotówka to skarb, który do tego celu nas zbliży. Wstępnie szacujemy, że niezbędne minimum do realizacji postawionego sobie celu to 150 tys. złotych – informują rodzice.

Miasto nie ma środków

Rodzice wzięli sprawy w swoje ręce, ponieważ miasto nie jest w stanie pomóc. Jak powiedziała "Gazecie Wyborczej" rzeczniczka ratusza Marta Bartoszewicz, na ten rok ratusz przeznaczy na remonty w placówkach oświatowych 835 000,00 zł. — Do tego w Wieloletniej Prognozie Finansowej mamy wpisane: remont dachu w SP nr 2, remont boiska przy SP nr 18 i dostosowanie obiektów oświatowych do przepisów przeciwpożarowych - łącznie na wszystko ok. 9 660 000 — dodała.

Ełk. Kobieta prawie wjechała w dzieci pod szkołą
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE