Najczęściej nadawane imiona dla dzieci w Olsztynie

i

Autor: pixabay.com

Te imiona są hitem w Olsztynie. Zobacz najpopularniejsze

2020-01-10 11:30

Olsztynianie kolejny rok z rzędu stawiają na klasyczne imiona. Zofia i Antoni były najczęściej nadawanymi w minionym czasie.

Niewiele zmieniło się od roku poprzedniego. Wśród dziewczynek i chłopców wciąż dominują te same imiona. Rodzice najchętniej nadawali córkom imię Zofia (114). Popularne były także Zuzanna, Hanna, Julia oraz Maria. Rok wcześniej w pierwszej piątce nie było tylko tego ostatniego. W przypadku chłopców Antoni bije rekordy popularności. Aż 107 dzieci będzie nosiło to imię. Poza tym powodzeniem cieszyli się Janowie, Aleksandrowie, Jakubowie i Franciszkowie.

Pojawiło się również wiele oryginalnych i rzadkich imion. Berenika, Tesa, Mirosława to tylko niektóre z żeńskich propozycji. Natomiast wśród męskich były to m.in. Clestyn, Xavier, Dajan i Rigel.

Jak informuje Urząd Miejski, w minionym roku w Olsztynie urodziło się nieco ponad 4,4 tys. dzieci. Łącznie nadano 359 różnych imion.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE