Pożar w wagonie osobowym. Ponad stu pasażerów jechało płonącym pociągiem [FOTO]

2020-12-17 12:57

Chwilę grozy przeżyło ponad stu pasażerów jadących w minioną środę (16 grudnia) pociągiem relacji Kołobrzeg - Łódź Fabryczna. Okazało się, że jeden z wagonów wybuchł pożar. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie został poszkodowany. O szczegółach zdarzenia czytaj w artykule.

Działdowo. Pożar wagonu w pociągu relacji Kołobrzeg - Łódź Fabryczna

Niebezpieczne zdarzenie miało miejsce w minioną środę (16 grudnia) tuż po godzinie 15.30. Do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Działdowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze szafy sterowania elektrycznego w wagonie pociągu pasażerskiego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy zastali stojący przy peronie pociąg relacji Kołobrzeg - Łódź Fabryczna. - W toku rozpoznania sytuacji, ustalono, że pociągiem podróżowało 120 pasażerów oraz 5 pracowników. Wszyscy podróżujący opuścili skład pociągu samodzielnie, nikt w zdarzeniu nie został poszkodowany (w toku wdrożonych procedur organizacyjnych, przez operatora przewozów pasażerskich, podróżni kontynuowali podróż przesiadając się do innego składu). Potwierdzono także pożar, w wyniku którego powstało zadymienie w ostatnim wagonie. - informuje mł. kpt. Damian Mackiewicz.

Jak się okazało, w momencie wystąpienia zdarzenia w wagonie nie przebywali podróżni, jedynie konduktor. - Na miejscu obecni byli pracownicy PKP, którzy odłączyli zasilanie elektryczne w całym wagonie oraz ograniczyli rozprzestrzenianie się pożaru za pomocą gaśnic. - komentują służby straży pożarnej.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia przed wystąpieniem zagrożeń wtórnych, wstrzymano również czasowo ruch pociągów. Gaszenie pożaru prowadzono do całkowitego zlikwidowania zarzewi ognia, a wagon został oddymiony. Decyzją obsługi technicznej taboru, uszkodzony wagon został odstawiony na bocznicę kolejową.

Czy zdałbyś egzamin na prawo jazdy? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 17
Czy w tej sytuacji należy zrezygnować z rozpoczęcia wyprzedzania?
Czy w tej sytuacji należy zrezygnować z rozpoczęcia wyprzedzania?
ESKA XD #012
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE