Dywity. Rusza budowa ronda na DK 51. Będzie zakaz wyprzedzania i ograniczenie prędkości

2021-09-23 10:50

Ruszają prace na budowie ronda na drodze krajowej nr 51 koło Dywit (powiat olsztyński). W związku z tym kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu. Będzie obowiązywać też ograniczenie prędkości i zakaz wyprzedzania. O szczegółach poinformowała w czwartek Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie.

W piątek, 24 września, rozpoczną się pierwsze prace w związku z przebudową na rondo skrzyżowania DK51 koło Dywit z drogą powiatową nr 1449N oraz drogą gminną nr 161021N. Prace, zlokalizowane w pobliżu mostu nad rzeką Wadąg, będą polegały na budowie kanalizacji deszczowej w celu zapewnienia prawidłowego odwodnienia skrzyżowania.

- Większość robót przy budowie kanalizacji deszczowej będzie toczyła się poza jezdnią i nie będzie powodowała utrudnień w ruchu. Jedynie budowa sieci kanalizacyjnej pod drogą będzie wymagała okresowego zajęcia jednego pasa jezdni. W tym czasie ruch będzie kierowany ręcznie. Na odcinku, gdzie będą toczyły się prace budowlane, będzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h oraz zakaz wyprzedzania - podaje w komunikacie GDDKiA.

Raport z anteny 22.09, godz.10
Ruszają prace na budowie ronda na drodze krajowej nr 51 koło Dywit
Autor: GDDKiA Olsztyn Ruszają prace na budowie ronda na drodze krajowej nr 51 koło Dywit

W ramach inwestycji powstaną przejścia dla pieszych, chodniki i zatoki autobusowe. Wykonana zostanie również przebudowa i budowa kanalizacji deszczowej w celu zapewnienia prawidłowego odwodnienia skrzyżowania.

- Rondo pozwoli na sprawne włączenie do drogi krajowej nr 51 ruchu z kierunku cmentarza i Kieźlin z jednej strony i z os. Sterowców z drugiej poprawiając tym samym bezpieczeństwo na skrzyżowaniu. Fragment DK51 Dywity - Olsztyn to długi, prosty odcinek, na którym kierowcy mają tendencję do rozwijania nadmiernych prędkości, a na którym funkcjonują przejścia dla pieszych i ciąg pieszo-rowerowy. Rondo wraz z wyspami azylu na przejściach dla pieszych uspokoi ruch i poprawi bezpieczeństwo ruchu drogowego - podaje GDDKiA.

Wykonawcą zadania jest firma STRABAG, która za kwotę 6 125 272,93 zł ma wykonać zadanie w ciągu 18 miesięcy. Zgodnie z zawartym porozumieniem koszty inwestycji ponoszą po połowie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad i Gmina Dywity.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE