Dwie białe damy spacerowały po lesie. Leśniczy miał ogromne szczęście! [ZDJĘCIA]

Białe daniele to niezwykle rzadki widok, choć widywano już je w polskich lasach. Większym zaskoczeniem jest jednak zaobserwowanie i sfotografowanie DWÓCH BIAŁYCH DAM NA RAZ! To ogromne szczęście miał podleśniczy Seweryn Maliszewski. Spotkał je na skraju lasu Nadleśnictwa Górowo Iławeckie.

Przyroda potrafi zaskoczyć! Przekonał się o tym podleśniczy Seweryn Maliszewski z Nadleśnictwa Górowo Iławeckie, który zaobserwował nie jedną, a dwie białe damy - daniele w formie albiotycznej - spacerujące na skraju lasu. - Choć białe daniele widywano już w polskich lasach w województwie pomorskim, lubuski, łódzkim i warmińsko-mazurskim to nie słyszeliśmy jeszcze, aby ktoś zaobserwował i sfotografował dwie białe damy na raz! Trzeba przyznać, że przyroda potrafi zaskoczyć, a naszego podleśniczego zaskoczyła podwójnie - komentuje nadleśnictwo.

Albinizm występuje u ssaków raz na około 100 tysięcy urodzeń. - U jeleniowatych zdarza się jeszcze rzadziej i zazwyczaj występuje właśnie u danieli. Wyróżniane są trzy jego formy: albinizm właściwy/prawdziwy, który charakteryzuje się zupełnym brakiem pigmentów, albinizm częściowy, gdy melanin pozbawione są tylko niektóre części ciała, albinizm leucyjski (leukalizm), kiedy barwy pozbawione są różne części ciała za wyjątkiem oczu - tłumaczy Kinga Chodara z Nadleśnictwa Górowo Iławeckie. Spotkane przez podleśniczego osobniki były albinosami leucyjskimi. 

Raport z anteny 04.05, godz.10
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE