Dodatek węglowy 2022. W Olsztynie trwają wypłaty pieniędzy. Sprawdź konto!

2022-09-30 7:27
Dodatek węglowy 2022. Kiedy wypłaty w Olsztynie?
Autor: Unsplash: Lukasz Radziejewski Dodatek węglowy 2022. Kiedy wypłaty w Olsztynie?

Urzędy Wojewódzkie przekazały samorządom środki na wypłatę jednorazowego dodatku węglowego w wysokości 3 tysięcy złotych. Pierwsze przelewy trafiły już na konta mieszkańców Olsztyna. Kiedy realizowane będą kolejne? O szczegółach przeczytasz w materiale poniżej.

Dodatek węglowy 2022

Dodatek węglowy w kwocie 3 tysięcy złotych przysługuje gospodarstwom domowym, dla których głównym źródłem ogrzewania jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe – zasilane węglem kamiennym, brykietem lub peletem, zawierającymi co najmniej 85% węgla kamiennego. Warunkiem otrzymania dodatku węglowego jest wpis lub zgłoszenie źródła ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków, ale też poprawne złożenie wniosku do 30 listopada 2022 roku. Jednorazowy dodatek węglowy otrzymają właściciele gospodarstw domowych, których wnioski zostały pozytywnie rozpatrzone. Kiedy mogą spodziewać się wypłaty pieniędzy na konto?

Dodatek węglowy. Kiedy wypłaty 3 tys. złotych w Olsztynie?

21 września do Urzędów Wojewódzkich wpłynęły środki z budżetu państwa na wypłaty dodatku węglowego, które zostały niezwłocznie przekazane do samorządów. Samorządy po otrzymaniu dofinansowania powinny uruchomić procedury, mające na celu jak najszybszą dystrybucję pieniędzy. Zgodnie z ustawą wypłaty mają dotrzeć do odbiorców ciepła w terminie dwóch miesięcy od złożenia wniosku. 

Pierwsze przelewy trafiły już na konta wnioskujących. W Olsztynie wypłatę dodatków węglowych do tej pory (27 września) otrzymało 460 osób. – Termin składania wniosków upływa 30 listopada i składane są na bieżąco, dlatego też ich ilość do wypłaty stale się zmienia. Na chwilę obecną mamy przygotowane wypłaty dla 809 gospodarstw. Przystąpimy do ich realizacji z chwilą otrzymania dotacji – poinformował nas Rafał Kasprzak, kierownik Działu Świadczeń Rodzinnych z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Olsztynie.

Gdzie złożyć wniosek o dodatek węglowy?

W Olsztynie wnioski o wypłatę dodatku węglowego można składać w siedzibie MOPS na Al. Piłsudsiego 61A - kasy z tyłu budynku, drogą elektroniczną poprzez platformę ePuap oraz pocztą tradycyjną na adres ośrodka.

Kierowca zaszalał na S7. W 15 sekund uzbierał 24 punkty karne
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE