Dodatek elektryczny 2022. Dla kogo 1000 złotych? Od kiedy można składać wnioski?

i

Autor: pixabay.com Dodatek elektryczny 2022. Dla kogo 1000 złotych? Od kiedy można składać wnioski?

Dodatek elektryczny 2022. Dla kogo 1000 złotych? Od kiedy można składać wnioski?

2022-12-01 7:21

Wnioski o dodatek elektryczny będzie można składać już od 1 grudnia. Kto może liczyć na dodatkowe pieniądze w wysokości 1000 złotych lub 1500 złotych? Jak złożyć wniosek o dopłatę do prądu? I co najważniejsze — kiedy dodatki elektryczne będą wypłacone? Szczegóły znajdziesz w materiale poniżej.

Dodatek elektryczny 2022. Dla kogo 1000 złotych na prąd?

Dodatek elektryczny to specjalne wsparcie finansowe dla gospodarstw domowych, które zużywają energię elektryczną do ogrzewania, w tym wykorzystują pompy ciepła, piec akumulacyjny, bojler. Wysokość dodatku elektrycznego będzie wynosiła 1000 złotych, natomiast w przypadku rocznego zużycia energii elektrycznej ponad 5 MWh, zostanie on podwyższony do 1500 złotych.

Co ważne, w przypadku gdy pod jednym adresem miejsca zamieszkania zamieszkuje więcej niż jedno gospodarstwo domowe, jeden dodatek elektryczny przysługuje dla wszystkich gospodarstw domowych zamieszkujących pod tym adresem.

By otrzymać dodatkowe pieniądze, konieczne jest uzyskanie wpisu lub zgłoszenie źródła ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. To jednak nie wszystko. Należy również złożyć wniosek o dodatek elektryczny.

Wnioski o dopłatę do prądu od 1 grudnia. Do kiedy można je składać?

Wnioski o dodatek elektryczny będzie można składać już niebawem, bo od 1 grudnia 2022 roku. Co prawda, czas na złożenie wniosku mamy aż do 1 lutego 2023, ale lepiej nie zwlekać. Gmina będzie bowiem rozpatrywać wnioski w kolejności zgłoszeń. Pieniądze zostaną wypłacone w terminie do 31 marca 2023 roku.

Gdzie można składać wnioski o dodatek elektryczny?

Wniosek o dodatek elektryczny należy złożyć w gminie właściwej ze względu na miejsce zamieszkania osoby składającej ten wniosek bądź online poprzez ePUAP i Profil Zaufany.

W jakich przypadkach wniosek może zostać odrzucony? Komu dodatek elektryczny nie przysługuje?

  • w przypadku, gdy gospodarstwo domowe zamieszkuje pod adresem zamieszkania, w którym jest wykorzystywana energia elektryczna pochodząca z mikroinstalacji,;
  • gospodarstwom domowym objętym pozytywnie rozpatrzonym wnioskiem o wypłatę dodatku węglowego do drewna, gazu, oleju opałowego czy pelletu;
Sonda
Dodatek elektryczny. Czy będziesz składać wniosek?
J.SASIN: WĘGLA BĘDZIE W NADMIARZE
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE