Dobro oddaje. Jubileuszowa gala Fundacji Przyszłość dla Dzieci [AUDIO, ZDJĘCIA]

2022-10-25 22:43

To był niezwykły wieczór, bo i powód był wyjątkowy. Fundacja Przyszłość dla Dzieci świętowała swoje 20-lecie, a podczas uroczystej gali „Dobro oddaje” statuetki odebrali zasłużeni przyjaciele i dobroczyńcy fundacji. Odbyły się licytacje i niesamowite koncerty.

W sobotę 22 października olsztyńska Aula um. Anny Wasilewskiej w Olsztynie do późnych godzin wieczornych tętniła szczególnym rytmem. Empatycznym rytmem serc trzystu osób, które tego dnia pojawiły się tam, by wspólnie z Fundacją „Przyszłość dla Dzieci” świętować okrągłe urodziny na jej jubileuszowej gali „Dobro Oddaje”. Wzruszeń i pięknych momentów było prawdopodobnie tyle ile dzieci, które Fundacja ma pod opieką, a tych jest już kilkaset.

20 lat zaczęło się do małego niedowidzącego Krzysia. Retinopatia wcześniacza, odklejone siatkówki.  Zbieraliśmy wtedy środki na operację chłopca w Monachium przy najróżniejszych wydarzeniach, które odbywały się w regionie. Byliśmy bardzo zdeterminowani, ale trzeba pamiętać, że nie był to czas Internetu i błyskawicznych sieciowych przelewów. Ale udało się! Chłopiec pomyślnie przeszedł operację, zaczął widzieć –  i to dało nam motywację i siłę do tego, by robić więcej. W tym momencie mamy pod opiekę 480 dzieci z całych Warmii i Mazur z najróżniejszymi schorzeniami. Wszystkim tym dzieciom staramy się pomóc na najróżniejszych polach, a z nami stara się codziennie pomagać tysiące wspaniałych otwartych ludzi z regionu, z Polski i ze świata, których część gości dziś na naszej urodzinowej Gali. Bez Was nie byłoby tego wszystkiego i za to bycie z nami – w sensie dosłownym, duchowym, finansowym – bardzo Wam dziękuję – mówił na Gali Jarosław Tokarczyk, prezes Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”.

Posłuchaj: z prezesem i dyrektor fundacji oraz gośćmi gali rozmawiała Anita Zalewska

Queen - jak dobrze znasz historię legendarnego zespołu? QUIZ

Pytanie 1 z 10
W ramach prac nad jakim albumem został nagrany najnowszy singiel grupy, "Face It Alone"?

Podczas Gali najbardziej oddanym przyjaciołom Fundacji wręczono wyróżnienia w postaci 60 statuetek w osobie Dziewczynki z Sercem na Dłoni – od lat charakterystycznym logo Fundacji.  Wyróżnieni zostali najwspanialsi wolontariusze, sportowcy i biznesmeni. Na Gali zadbano również o to, by każdy gość mógł bezpośrednio na miejscu wspomóc małych fundacyjnych  podopiecznych. Dlatego w foyer Auli czekały na gości dziesiątki fantów, których zakup to pomoc 480. chorym i niepełnosprawnym dzieciom z Warmii i Mazur. Natomiast na scenie toczyły się zapierające się w piersiach licytacje.

Gala „Dobro Oddaje” to również niesamowite koncerty dwóch utalentowanych, jeżdżących ze swoim repertuarem wiolonczelistek z formacji Cello2Cello i występ Kayah– od lat jednej z najbardziej rozpoznawalnych osobistości polskiej sceny muzycznej.

Zobacz zdjęcia i posłuchaj audio!

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE