Do Polski nadciąga ciepłe powietrze znad Sahary. Temperatura wystrzeli w górę!

i

Autor: wxcharts.com Do Polski nadciąga ciepłe powietrze znad Sahary. Temperatura wystrzeli w górę!

Do Polski nadciąga ciepłe powietrze znad Sahary. Temperatura wystrzeli w górę!

2023-02-10 9:39

Mamy świetne informacje dla osób, które są już zmęczone zimą, mają dość śniegu i mroźnego powietrza. W kierunku Polski płynie ciepłe powietrze znad Sahary. A to oznacza jedno! Temperatura poszybuje mocno w górę. Ile stopni wskażą termometry i kiedy spodziewać się ocieplenia? Szczegółowa prognoza pogody poniżej.

Do Polski nadciąga ciepłe powietrze znad Sahary. Temperatura wystrzeli w górę

Początek lutego przypomniał o tym, że wciąż mamy zimę. Spadło sporo śniegu, południe Polski zaatakowały siarczyste mrozy sięgające nawet minut 20 stopni Celsjusza. Na szczęście lada moment pogoda ma się diametralnie zmienić. Wszystko za sprawą ciepłego powietrza znad Sahary, które nadciąga do Polski.

 – Pierwsze przyjemne powiewy ciepła poczujemy jeszcze w tym tygodniu. W piątek (10 lutego) ustąpi całodobowy mróz, a w weekend (11-12 lutego) termometry pokażą w zachodnich województwach od 7 do 10 stopni. Ciepłu będą towarzyszyć większe rozpogodzenia i słaby wiatr – informuje serwis twojapogoda.pl.

Za kilka dni nawet 15 stopni Celsjusza

Po weekendzie zrobi się jeszcze przyjemniej i wreszcie poczujemy powiew wczesnej wiosny. Jak podaje portal, termometry już w całym kraju wskażą powyżej 5 stopni, a w niektórych miejscach od 7 do 10 stopni. Na zachodzie i południowym zachodzie możemy spodziewać się nawet 15 stopni w cieniu.

Walentynki - randka z gwiazdą, prezenty i CEGŁA #EwelinaPyta
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE