Dni Otwarte w I LO w Olsztynie

i

Autor: UM Olsztyn

Nietypowe dni otwarte w olsztyńskim liceum. Szkołę można zwiedzić online [WIDEO, AUDIO]

2020-04-29 9:50

W wyniku epidemii koronawirusa zostały zamknięte szkoły i inne placówki oświatowe. W związku z tym nie było możliwości przeprowadzenia dni otwartych, w których między innymi licea mogły przedstawić swoje oferty i pokazać swoje szkoły od wewnątrz. I LO w Olsztynie znalazło na to sposób i przeniosło dni otwarte do Internetu!

Epidemia koronawirusa spowodowała, że dni otwarte w szkołach nie mogą odbyć się w takiej formie jak zwykle. Ósmoklasiści, którzy aktualnie kończą naukę w szkołach podstawowych mają przed sobą wybór szkoły średniej. W tym celu placówki co roku organizowały dni otwarte, podczas których zapraszały przyszłych uczniów i pokazywały im szkołę od wewnątrz, opowiadały o jej walorach i przedstawiały profile, które są w ofercie szkoły. W tym roku z powodu zamknięcia placówek oświatowych takie dni otwarte nie będą miały miejsca. Jednak 1 Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Olsztynie znalazło na to sposób i przeniosło dni otwarte do sieci! 

Posłuchaj o nietypowym Dniu Otwartym w I LO w Olsztynie. Opowiada Jolanta Skrzypczyńska, dyrektor szkoły:

Z uwagi na panująca w Polsce epidemię, nasza szkoła nie była w stanie przeprowadzić dni otwartych w murach “jedynki”. Ale to nas nie powstrzymało od przybliżenia wam obrazu I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Olsztynie! Uczniowie wpadli na pomysł zrealizowania dni otwartych w wydaniu online. W projekt zaangażowali się wszyscy - od uczniów, przez nauczycieli, aż po dyrekcję. Jak nam to wyszło? Oceńcie sami! - możemy przeczytać na profilu facebookowym 1 LO w Olsztynie. 

Promocje szkoły w ramach dni otwartych w Internecie podzielono na kilka części. Są one zrealizowane w formie wideo i umieszczone w serwisie YouTube. W pierwszym filmie na wstępie o szkole opowiada Dyrektor "jedynki" - Jolanta Skrzypczyńska. Kolejną osobą, która słowami wstępu opowiedziała nieco o placówce jest przewodniczący Samorządu Uczniowskiego - Hubert Chwojko.  

Drugi film przedstawia nauczycieli i uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Olsztynie, którzy opowiadali o szkole - o nauczaniu, dostępnych profilach, osiągnięciach, a także podkreślili, że jest tam możliwość dołączenia do klasy IB, która umożliwia zdawanie matury międzynarodowej. Ważnym elementem drugiego wideo jest przybliżenie atmosfery panującej w murach "jedynki". 

Ostatni film przedstawia zajęcia pozalekcyjne w I LO. Usłyszycie w nim o samorządzie, szkolnej gazetce, zajęciach teatralnych, możliwościach rozwoju zainteresowań muzycznych, naukowych czy sportowych i wielu innych możliwościach. Jest to bardzo ciekawy sposób na przedstawienie oferty szkoły przyszłym uczniom, którzy zastanawiają się, do której placówki się wybrać, a niestety nie mają możliwości uczestniczenia w dniach otwartych w murach szkoły. 

Wszystkie powyższe filmy przedstawiają jedynie ułamek obrazu naszej szkoły. “Jedynki” nie da się zawrzeć w kilkunastominutowych nagraniach. To szkoła pełna radości, pozytywnej energii, emocji. A te wszystkie cechy wnoszą do niej zarówno nauczyciele, kadra, dyrekcja, jak i uczniowie. Tej atmosfery nie da się podrobić i nie znajdziecie jej w żadnej innej szkole. Jednocześnie, idzie ona w parze z dobrymi wynikami. Dlatego liczymy, że wybierzecie I Liceum w Olsztynie i staniecie się częścią naszej społeczności. Do zobaczenia! - napisał Samorząd Uczniowski I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Olsztynie na profilu facebookowym szkoły.

COŚ DOBREGO #14
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE