Dlaczego w piątek 11 czerwca wyją syreny w Olsztynie? Czy trzeba reagować? Sprawdź szczegóły!

Dlaczego w piątek 11 czerwca wyją syreny w Olsztynie? Czy trzeba reagować?
Autor: pixabay.com Dlaczego w piątek 11 czerwca wyją syreny w Olsztynie? Czy trzeba reagować?

W piątek 11 czerwca w Olsztynie, Barczewie, Iławie, Dublinach oraz Kamińsku będzie można usłyszeć syreny alarmowe - sygnał informujący o zagrożeniu. Dlaczego zdecydowano się go uruchomić? Czy powinniśmy w związku z tym reagować? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w naszym materiale poniżej.

Dlaczego w piątek 11 czerwca wyją syreny w Olsztynie, Barczewie, Iławie, Dublinach oraz Kamińsku? To pytanie mogą zadawać sobie w piątek mieszkańcy kilku miast w województwie warmińsko-mazurskim. Uspokajamy! Nic nam nie grozi. Syreny alarmowe usłyszymy 11 czerwca w związku z praktycznymi obronnymi ćwiczeniami specjalistycznymi "Napad 2021" zorganizowanymi przez Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Olsztynie. W związku z tym, że są to ćwiczenia, nie powinniśmy podejmować żadnych czynności.

Dlaczego w piątek 11 czerwca wyją syreny w Olsztynie, Barczewie, Iławie, Dublinach oraz Kamińsku?

W piątek 11 czerwca około godziny 10.25 zawyją syreny alarmowe zlokalizowane na budynku urzędu wojewódzkiego przy al. Piłsudskiego 7/9. To jednak niejedyne miejsce ćwiczeń. Syreny zawyją również w:

  • Barczewie przy ulicy Lipowej 3;
  • Iławie przy ulicy 1 Maja 14;
  • Zakładzie Karnym w Dublinach;
  • Zakładzie Karnym w Kamińsku.
Polsat Plus Arena Gdańsk CZEKA NA PIŁKARZY REPREZENTACJI

W dniach 11 i 14 czerwca syreny alarmowe zawyją także w Elblągu. W tym przypadku ma to związek z testem urządzeń. Jak informuje Departament Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego UM, emitowane będą krótkie, 5-sekundowe, dźwięki.

W tych sytuacjach NIE DOSTANIESZ ŚLUBU w kościele. Lista 12 powodów. Zobacz:

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE