Pod Olsztynkiem powstaje ogromny park rozrywki. Wiadomo, jakie znajdą się tam atrakcje

i

Autor: pixabay.com Zdjęcie ilustracyjne

Inwestycje

Czy park rozrywki pod Olsztynkiem zostanie zatrzymany? Wszystko przez żółwia błotnego

2024-02-12 12:23

W województwie warmińsko-mazurskim ma powstać ogromny rodzinny park rozrywki. Mieściłby się w Łutynówku koło Olsztynka. Jednak inwestor musi zmierzyć się z kolejnym problemem. Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wymaga dodatkowych wyjaśnień. Chodzi o żółwia błotnego. Szczegóły poniżej.

Park w Łutynówku z opóźnieniem?

Zastępca burmistrza Olsztynka przyznał, że wskazane przez inspektorów środowiskowych terminy wymuszają zmianę oczekiwań terminu wmurowania kamienia węgielnego pod inwestycję. Wcześniej nieoficjalnie mówiło się o marcu, ale wszystko wskazuje na to, że nastąpi to później.

- Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wezwała inwestora do przedstawienia uzupełnień do 29 lutego. Dyrekcja zastrzegła sobie czas na odniesienie się do nich do końca marca – powiedział w rozmowie z „Gazetę Olsztyńską” Bogusław Kowalewski, zastępca burmistrza Olsztynka.

Jednak zanim zostanie wydane pozwolenie na budowę, muszą się odbyć konsultacje i muszą zostać udostępnione dokumenty dla mieszkańców. To potrwa kolejny miesiąc. Z informacji, do których dotarła „Gazeta Olsztyńska” wynika, że inspektorzy są zainteresowani inwentaryzacją przyrodniczą, ramami czasowymi realizacji kolejnych etapów inwestycji. Dodatkowo chcą pozyskać więcej informacji na temat wpływu na żółwia błotnego. Jednak samorządowcy mają pozytywne zdanie na ten temat.

- Uzupełnianie dokumentów to normalna procedura. Wmurowanie kamienia węgielnego powinno być wiosną. Tyle że późniejszą, a nie wcześniejszą - przekazał Andrzej Abako, starosta olsztyński.

Gdzie powstanie park rozrywki?

Zgodnie z dokumentami, projekt obecnie nosi nazwę „Budowa Zespołu obiektów usługowo-rozrywkowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą w miejscowości Łutynówko, gmina Olsztynek”, a nie „Budowa Rodzinnego Parku Rozrywki w miejscowości Łutynówko, gmina Olsztynek”. Bezpośrednim inwestorem jest firma VILLAGE sp. z o.o. ze Rzgowa, a nie PTAK S.A.

Spółka PTAK S.A. prowadzi już jeden park rozrywki „Mandoria” w Rzgowie. Ponad dwa lata temu kupiła również ponad 300-hektarowy teren dawnego PGR Łutynówko. Firma posiada znaczną część linii brzegowej jeziora Wenyk, które leży na terenie Obszaru Chronionego Krajobrazu Puszczy Napiwodzko-Ramuckiej oraz na terenie specjalnego obszaru ochrony siedlisk w ramach sieci Natura 2000 Ostoja Napiwodzko-Ramucka. To tam ma powstać wspomniany park rozrywki.

Rozdrażniona Iga Świątek nie zwątpi w siebie! Joanna Sakowicz-Kostecka nie ma wątpliwości

Czy znasz dobrze największe karnawałowe przeboje? Sprawdź, czy jesteś prawdziwym królem parkietu!

Pytanie 1 z 10
Jaki numer powinien pojawić się w tytule znanej piosenki Lou Begi – „Mambo No. …”