Czas w las. Nowa strona dla turystów i miłośników przygód

2021-07-23 12:49
Czas w las
Autor: Pexels Nowa strona od leśników ma ułatwić planowanie wypraw i biwaków

Zaproszenie do lasu jest ciągle aktualne, a latem z tego z zaproszenia korzysta szczególnie dużo osób. Wyprawy i wypoczynek na łonie natury ma ułatwić nowa strona, którą w internecie uruchomili leśnicy. Portal czas w las to leśny przewodnik turystyczny. Są w nim miejsca biwakowe, noclegi, szlaki, wiaty widokowe i informacje o obiektach historycznych. Jednym słowem las w pigułce, dla tych, którzy chcą poznać go bliżej.

Czas w las -parkingi, noclegi i widoki

Nowy portal ułatwia zaplanowanie ciekawej i bezpiecznej wędrówki w leśne ostępy. Wybór destynacji jest bardzo duży, bo w przewodniku są informacje o obiektach turystycznych dostępnych na terenie Lasów Państwowych. W całej Polsce jest ich aż 17 tysięcy.

Olsztyn. Pędząca ciężarówka wjechała w osobówkę

Pod adresem internetowym czaswlas.pl. zamieściliśmy kompletną bazę informacji o tym, jak można wypocząć w lesie - mówi Adam Pietrzak, rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie. Są tam dane na temat dużych przedsięwzięć jak ośrodki Lasów Państwowych, ale też przydatne materiały, które posłużą do bliższych wycieczek np. na grzyby-dodaje rzecznik RDLP w Olsztynie.

Zwiedzaj i wypoczywaj

Na nowym portalu są też gotowe pomysły na wycieczki jednodniowe. Na Warmii i Mazurach leśnicy polecają wyprawę do Wilczego Szańca koło Gierłoży.

Czas w las. Nowa strona dla turystów i miłośników przygód
Autor: czas w las.pl Na Warmii i Mazurach leśnicy polecają wyprawę do Wileczego Szańca

Czas w las czyli biwakuj w lesie

Wypoczynek na łonie natury jest obecnie łatwiejszy nie tylko dzięki nowej stronie internetowej. Od maja Lasy Państwowe wyznaczyły w każdym ze swoich 429 nadleśnictw, specjalne obszary leśne. Można tam legalnie zorganizować biwak. Projekt „zanocuj w lesie” jest ukłonem w stronę osób uprawiających survival czy bushcraft.

Adam Pietrzak RDLP w Olsztynie: na urlop w lesie proponujemy miejsca ciekawe i bardzo różnorodne

Biwakowanie bez zgłoszenia

Na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie jest kilkadziesiąt miejsc, w których można legalnie spędzić noc w lesie bez zgłaszania tego leśnikom (nie dłużej niż przez dwie doby i w grupie nie większej niż 9 osób). Przy okazji każdej, nawet najkrótszej wyprawy, leśnicy przypominają o zasadzie- zostawiamy las w takim stanie w jakim go zastaliśmy.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE