CZARNY WILK, czy to możliwe?! SENSACYJNE NAGRANIE z Nadleśnictwa Wichrowo

2022-04-25 11:20
CZARNY WILK, czy to możliwe?! Leśnicy z Wichrowa opublikowali ZASKAKUJĄCE NAGRANIE
Autor: Facebook: Nadleśnictwo Wichrowo - Lasy Państwowe CZARNY WILK, czy to możliwe?! Leśnicy z Wichrowa opublikowali ZASKAKUJĄCE NAGRANIE

Zaskakujący widok nagrała fotopułapka ustawiona na skrzyżowaniu leśnych dróg w Leśnictwie Kłębowo. Wśród watahy wilków znajdował się osobnik o całkowicie czarnym ubarwieniu. - Czarny wilk, czy to możliwe? - zastanawiają się leśnicy.

Na skrzyżowaniu leśnych dróg w Leśnictwie Kłębowo pracownicy ustawili fotopułapkę, która miała zarejestrować przypadki nielegalnego jeżdżenia quadami po lesie. Aktywowana czujnikiem ruchu kamera zarejestrowała jednak prawdziwą sensację - watahę wilków, wśród których był osobnik o całkowicie czarnym ubarwieniu. - Czarny wilk, czy to możliwe? - napisali pod nagraniem opublikowanym w sieci leśnicy.

Jedną z hipotez występowania anomalii w ubarwieniu wilków jest hybrydyzacja wilka z psem domowych, w wyniku czego powstają geny odpowiedzialne za dziedziczenie koloru sierści. Nagranie z Wichrowa kilkukrotnie oglądał Adam Gełdon, leśnik z Nadleśnictwa Spychowo, ekspert i miłośnik wilków.

– Moim zdaniem jest to jednak pies, a nie hybryda, czyli krzyżówka wilka z psem. Nie zmienia to faktu, że mamy do czynienia z niezwykłą rzadkością, czyli zaakceptowaniem psa przez wilczą watahę – tłumaczy Adam Gełdon. – To się czasami zdarza i jest oczywiście zjawiskiem bardzo niepożądanym, bo może prowadzić do krzyżowania się gatunków – dodaje.

– Informację o tym nagraniu niezwłocznie przekażemy Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska i to RDOŚ będzie decydował o dalszym postępowaniu – zapowiada Waldemar Ostrowski, Nadleśniczy Nadleśnictwa Wichrowo.

Źródło: Facebook - Nadleśnictwo Wichrowo - Lasy Państwowe

ESKA XD #047 | FAME MMA 14, EUROWIZJA, MATURA, LEWITUJĄCE SAMOCHODY
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE