Czara w cywilu. Po 8 latach służby przeszła na emeryturę

2020-01-14 11:25
Czara przeszła na zasłużoną emeryturę. Po 8 latach służby w policji
Autor: KPP Braniewo

Brała udział w zabezpieczaniu imprez masowych, poszukiwała osób zaginionych, tropiła uciekających przestępców. Mowa o Czarze, policyjnym czworonogu, który po 8-letniej służbie w braniewskiej policji odszedł na zasłużoną emeryturę.

Czarę na co dzień można było zobaczyć wraz z jej przewodnikiem – asp. Tomaszem Gontarczykiem podczas służby patrolowej. Przez 8 lat służyła pomocą m.in podczas wykonywania przez policjantów czynności interwencyjnych, przeszukania terenu, czy zabezpieczania imprez masowych.

Czytaj też: Filmik z łabędziami z Mazur podbija Internet

Przez ten czas najmłodsi mieszkańcy powiatu zdążyli ją poznać bardzo dobrze podczas edukacyjnych spotkań realizowanych przez funkcjonariuszy w ramach działań pn. „Czy psy muszą gryźć?”. Wspólnie ze swoim przewodnikiem prezentowała tresurę i posłuszeństwo. O tym, że w sytuacji zagrożenia swojego partnera potrafi obezwładnić atakującego przekonali się niejednokrotnie mieszkańcy powiatu braniewskiego podczas corocznego Festynu Służb Mundurowych. Po 8 latach przyszedł czas na zasłużony odpoczynek.

Zobacz: Tego w kościele jeszcze nie było! Podczas mszy ksiądz przedstawi wiernym bezdomnego psiaka

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE