Co zrobić z choinką po świętach? Powstała specjalna wyszukiwarka odpadów

i

Autor: pexels.com Co zrobić z choinką po świętach? Powstała specjalna wyszukiwarka odpadów

Co zrobić z choinką po świętach? Sprawdzisz to w specjalnej wyszukiwarce odpadów

2020-12-10 14:12

Recykling jest jednym z ważniejszych elementów dbałości o środowisko. Aby podpowiedzieć, jakie odpady powinny trafiać do którego z pojemników, olsztyński ratusz uruchomił specjalną wyszukiwarkę. Dzięki niej dowiemy się m.in., co zrobić z choinką po świętach - w zależności od tego czy jest sztuczna czy żywa.

Makijaż sylwestrowy | ESKA XD - simplybypatty #12

Odpowiednia segregacja odpadów sprawia, że bezużyteczny produkt nie stanowi zagrożenia, a jednocześnie można dać mu drugie życie. Segregując odpady oszczędzamy zasoby naturalne, choćby wodę i energię. Z odpadów mogą powstać np. chusteczki higieniczne, papier toaletowy, kubki, doniczki, kolczyki, kosze, torebki, a nawet meble czy ubrania.

W Olsztynie do dyspozycji mieszkańców jest sześć różnych pojemników. Przykładowo: tworzywa sztuczne wrzucamy do żółtego kontenera, papier powinien trafiać do niebieskiego, a szkło - do zielonego. Część mieszkańców ma jednak czasem wątpliwości, dotyczące wyrzucania konkretnych odpadów do odpowiedniego pojemnika. Aby ułatwić wybór, miasto zachęca do skorzystania ze specjalnej wyszukiwarki.

SEGREGACJA ODPADÓW W OLSZTYNIE - LINK DO WYSZUKIWARKI

- Lista odpadów ułożona jest alfabetycznie i przyporządkowano do nich właściwy pojemnik, worek albo miejsce, gdzie można go pozostawić - mówi Ewa Łukasik-Błażejewicz z Wydziału Środowiska Urzędu Miasta Olsztyna. - Można wyszukać interesujący nas odpad na klika sposobów: przeglądając listę lub wpisać nazwę w okienko wyszukiwarki lub po zawartości pojemnika. Zachęcamy mieszkańców do korzystania, liczymy, że będzie pomocna i rozwieje istniejące wątpliwości.

Posłuchaj o DHEA. Poznaj właściwości i zastosowanie hormonu młodości. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.

Aby skorzystać z wyszukiwarki, wystarczy wejść na stronę Segregacja Odpadów w Olsztynie. Więcej informacji o recyklingu i zasadach do owiązujących w naszym mieście można znaleźć także na stronie Czysty Olsztyn.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE