Co dalej z Halą Targową Zatorzanka? Mieszkańcy mogą składać swoje propozycje

i

Autor: Oskar Biedrzyński Co dalej z Halą Targową Zatorzanka? Mieszkańcy mogą składać swoje propozycje

Biznes

Co dalej z Halą Targową Zatorzanka? Mieszkańcy mogą składać swoje propozycje

2023-03-17 12:51

Hala targowa Zatorzanka, mieszcząca się przy ul. Kolejowej, została wyłączona z użytkowania z końcem 2022 roku. Jaka czeka ją przyszłość? Mieszkańcy mogą składać swoje propozycje. Ponadto w czwartek (30 marca) odbędzie się w tej sprawie specjalne spotkanie. Szczegóły poniżej.

Zatorzanka wyłączona z użytkowania z końcem 2022 roku

Miejska Hala Targowa Zatorzanka została zaprojektowana przez biuro architektoniczne "Sosak i Sosak Projekt" i oddana do użytku w październiku 1998 roku. W obiekcie znajduje się 90 boksów handlowych. Podczas wichur w październiku 2021 roku obiekt został uszkodzony. Ponad 800 tysięcy złotych musiałoby z własnej kasy dopłacić miasto do utrzymania Zatorzanki w obecnym stanie, mimo podnoszenia czynszów najemcom.

– Taka kwota obejmuje tylko pokrycie podstawowych kosztów i nie uwzględnia niezbędnego, kompleksowego remontu hali – mówi Michał Koronowski z Zarządu Dróg Zieleni i Transportu. – Dlatego z końcem 2022 roku wyłączono z użytku powierzchnię handlową Miejskiej Hali Targowej Zatorzanka. Obiekt pozostanie zamknięty do czasu znalezienia nowego przeznaczenia – dodaje.

Miały na to wpływ nie tylko koszty naprawy zniszczeń, ale także niewielkie zainteresowanie wynajmem powierzchni handlowej oraz podwyżki za media, które musiałyby się przełożyć na znaczne podniesienie opłat dla najemców.

Konsultacje społeczne poświęcone przyszłości Hali Targowej Zatorzanka

Przedstawiciele Rady Osiedla Zatorze złożyli wniosek o przeprowadzenie konsultacji społecznych poświęconych hali oraz pobliskiemu targowisku. Prezydent Olsztyna zdecydował, że konsultacje odbędą się między 1 a 31 marca.

– Ich celem jest poznanie opinii mieszkańców Olsztyna na temat funkcjonowania Targowiska Miejskiego przy ul. Kolejowej i hali targowej Zatorzanka – mówi dyrektor biura prezydenta miasta i dialogu obywatelskiego Aneta Szpaderska. – Zebrane opinie będą wykorzystane do wyznaczenia kierunków rozwoju i zasad funkcjonowania targowiska i hali w latach 2023-2030+, co będzie przedmiotem dyskusji nad Gminnym Programem Rewitalizacji – dodaje.

Opinie i propozycje mieszkańców są zbierane na piśmie m.in. drogą elektroniczną. E-maile należy przesyłać na adres strategia2030@olsztyn.eu. Poza tym 30 marca o 17:00 w hali Zatorzanka odbędzie się spotkanie z mieszkańcami – Targowisko pomysłów. Podczas niego również będzie można zgłosić swoje przemyślenia dotyczące hali i targowiska.

Informacje o prowadzonych konsultacjach są na Platformie Konsultacji Społecznych.

Protest pracowników budżetówki w Olsztynie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE