Chaos w muzeum Van Gogha z powodu kart Pokemona. Odwiedzający wyrywali sobie je z rąk

i

Autor: pexels.com, screen z Twittera: DachshundWizard

świat

Chaos w muzeum Van Gogha z powodu kart Pokemona. Odwiedzający wyrywali sobie je z rąk [NAGRANIE]

2023-09-30 14:30

Tłumy chętnych chcących zdobyć karty Pokemon spowodowały chaos w muzeum Van Gogha w Amsterdamie - podają w sobotę holenderskie media. Nagrania w mediach społecznościowych pokazują, jak odwiedzający muzeum wyrywają je sobie z rąk.

Od czwartku w muzeum prezentowane są obrazy Pokemonów oparte na znanych dziełach niderlandzkiego mistrza. Na przykład Pikachu jest przedstawiony w kapeluszu, co jest nawiązaniem do płótna "Autoportret w szarym filcowym kapeluszu" (1887). – Chcemy dotrzeć do nowych pokoleń – deklaruje dyrektor muzeum Emilie Gordenker.

Okazuje się, że nie tylko wystawa, poprzedzająca 50. rocznicę powstania muzeum, okazała się hitem. Portal NOS informuje, że setki osób szturmowały w piątek muzealny sklep, aby otrzymać specjalne karty Pokemon. Nagrania w mediach społecznościowych pokazują, jak odwiedzający muzeum wyrywają je sobie z rąk.

Rzadkie karty Pokemon są często sprzedawane za ogromne kwoty sięgające nawet setek tysięcy euro. Ponieważ karty w muzeum Van Gogha mają limitowaną edycję, handlarze oczekują, że staną się one niezwykle cenne.

Pokemony, animowane stworki, wywodzące się z japońskiej mangi, podbiły świat w latach 90. Powstały karty kolekcjonerskie, gry, programy telewizyjne i filmy z tymi postaciami.

Osoby o tych imionach są najbardziej leniwe. Sprawdź, czy twoje znalazło się na liście!

To jeden z najbardziej wzruszających momentów w "The Voice of Poland". Mamy wideo
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE