Cegiełki i licytacje. W tym roku Kortowski Mikołaj hula w sieci [AUDIO]

2020-12-16 19:52

Kortowski Mikołaj to koleżeńska zbiórka, mająca na celu pomoc finansową studentom w trudnej sytuacji. Do tej pory pieniądze zbierane były do puszek, na każdym z wydziałów oraz na terenie kampusu UWM. Pandemia nie stłumiła zapału studentów do niesienia pomocy, ale spowodowała zmiany w jej organizacji. Tegoroczna edycja zbiórki odbywa się w sieci przy wsparciu popularnego portalu aukcyjnego.

Diablo 4 i Far Cry 6 [Najbardziej wyczekiwane gry 2021] | ESKA XD - Blogier #12

Choć sama choruje i zmaga się z ograniczeniami, niesie pomoc innym. Tym razem to Kortowski Mikołaj szykuje coś specjalnego dla niej. Mowa o Asi z WPiA. Studentka ciężko choruje od dziecka i porusza się na wózku inwalidzkim, ale nie przeszkadza jej to działać w Fundacji Aktywnej Rehabilitacji. To właśnie dla Asi trwa świąteczna koleżeńska zbiórka wśród studentów UWM. Z powodu pandemii, zamiast wolontariuszy z puszką, wystarczy odwiedzić stronę internetową.

Zazwyczaj pieniądze zbierane są do puszek, na każdym z wydziałów oraz na terenie kampusu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Pandemia nie stłumiła naszego zapału do niesienia pomocy. Dostosowaliśmy się do aktualnej sytuacji i tegoroczną, VII już, edycję zbiórki, organizujemy przy współpracy z Allegro Charytatywni – mówi rzecznik RUSS UWM Jakub Stefaniak.

Posłuchaj: Kuba Stefaniak z samorządu studenckiego o Świątecznej koleżenskiej zbiórce

Pieniądze, które uda się zebrać, przeznaczone zostaną na nowy wózek inwalidzki dla Asi. Będzie to specjalny, dopasowany wózek aktywny ręczny, dzięki któremu będzie mogła usamodzielnić się jeszcze bardziej.

Drodzy studenci, nauczyciele, członkowie społeczności akademickiej oraz wszyscy internauci, którym nie jest obojętny ludzki los! Pandemia w tym roku pokrzyżowała nasze plany i postawiła przed nami wszystkimi wyzwanie niesienia pomocy w świecie online. Nie bądźmy obojętni i pomóżmy Asi, która potrzebuje tak niewiele, by czynić jeszcze więcej dobra wokół siebie. Liczy się każda złotówka, każda cegiełka, każdy najdrobniejszy gest! Wiemy, że wpłata poprzez stronę internetową może zająć nam więcej czasu niż wyjęcie monet z portfela i wrzucenie ich do puszki, ale niech to nas nie ogranicza - mówi rzecznik samorządu studenckiego Kuba Stefaniak.

Akcja potrwa do końca roku. Żeby wziąć w niej udział wystarczy wejść na stronę Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego UWM. Inicjatywa ma eskowe wsparcie!

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE