Były dom dziecka jest już prawie gotowy dla dzieci z Ukrainy [ZDJĘCIA, AUDIO]

2022-04-04 22:02

Od ponad miesiąca trwa wojna w Ukrainie. Rosyjski agresor nie odpuszcza. Nie odpuszczają też Polacy gotowi nieść pomoc. Tak jak olsztynianie, którzy wraz z Fundacją Przyszłość dla Dzieci przygotowują były olsztyński dom dziecka na przyjęcie sierot z Ukrainy.

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 01.04.2022

Dzieci z Ukrainy zamieszkają na Korczaka

 W budynku po byłym domu dziecka przy ul. Korczaka 6 zamieszkają dzieci z ukraińskich sierocińców. Prezydent Olsztyna zdecydował o przekazaniu budynku do dyspozycji wojewody warmińsko-mazurskiego. Aktualnie trwają prace, przygotowujące obiekt na przyjęcie dzieci, nad którymi czuwa Fundacja Przyszłość dla Dzieci. Dzięki fundacji ruszyła zbiórka pieniędzy, znaleźli się sponsorzy gotowi wyposażyć budynek oraz , co najważniejsze, ludzie, gotowi pomóc jako wolontariusze.

Naszą misją jest pomoc potrzebującym dzieciom i właśnie na ich rzecz działamy. Pomoc dzieciom to też wspólne z Gminą Olsztyn i olsztyńskim Centrum Opiekuńczo -Wychowawczym działanie. Łącząc siły nie poddajemy się! Wierząc, że dobro w końcu zwycięży, szykujemy budynek po byłym Domu Dziecka przy ul. Korczaka w Olsztynie na przyjęcie 60. dzieci z ukraińskich sierocińców – mówi Iwona Żochowska-Jabłońska, dyrektor Fundacji.

Posłuchaj: gośćmi Anity Zalewskiej były Iwona Żochowska-Jabłońska i Agnieszka Terebiłów z Fundacji Przyszłość dla Dzieci

Symbole najpopularniejszych pierwiastków chemicznych. Ósme pytanie wielu zaskoczy!

Pytanie 1 z 10
Podaj symbol tlenu

Budynek od dłuższego czasu stał pusty. Był ogrzewany, ale pozbawiony wyposażenia. Aktualnie trwają prace przygotowujące go na przyjęcie dzieci. Remont się zakończył, trwa sprzątanie i przewożenie oraz skręcanie mebli. Budynek przy Korczaka już za tydzień ma być gotowy na przyjęcie dzieci z ukraińskich sierocińców. W domu jest 30 dwuosobowych pokoi, schronienie będzie mogło tu wkrótce znaleźć 60 dzieci.

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE