Była Warmia wraca do życia! W związku z pandemią zakład uruchomił produkcję [AUDIO]

2020-04-15 12:21 AB
W byłej Warmii Kętrzyn znów ruszyła produkcja
Autor: Pixabay

Swojego czasu chluba naszego regionu, Kętrzyńska Warmia znów działa. Powstała nowa spółka wydzierżawiła halę i maszyny od właściciela, który zakończył działalność zakładu z końcem zeszłego roku. Teraz szyje kombinezony i maseczki.

Zakład Przemysłu Odzieżowego Warmia Kętrzyn powstał w 1959 roku. Jego wyroby były znane i cenione za granicą. W czasach świetności pracowało tam nawet tysiąc osób. W stroje szyte w Warmii ubierali się sportowcy m.in. na zimowe igrzyska olimpijskie. W 2013 roku zakład przeszedł w prywatne ręce. Zakończył produkcję w grudniu zeszłego roku zwalniając ponad 100 osób. Teraz wznowiono tam produkcję z nowym zarządem i nazwą.

23 marca ruszyliśmy z produkcją środków ochrony osobistej. Spółka ma uszyć 100 tysięcy kombinezonów dla Włochów. Szyjemy też maseczki wielokrotnego użytku na polski rynek - mówi Andrzej Wołosowski, właściciel spółki, Kętrzyńskich Zakładów Odzieżowych "W-A". W tej chwili zatrudniamy byłe pracownice Warmii. Docelowo chcemy przyjąć do pracy 100 szwaczek - dodaje właściciel. W pierwszym założeniu „nowa” Warmia miała realizować zlecenia dla wojska i policji. Jednak kryzys związany z pandemią koronawirusa pozwolił nam ruszyć z zupełnie inną produkcją

Andrzej Wołosowski, właściciel spółki, Kętrzyńskie Zakłady Odzieżowe W-A o wznowieniu produkcji w dawnej Warmii

„Nowa” Warmia szyje także w tej chwili maseczki dla mieszkańców Kętrzyna na zlecenie tamtejszego ratusza. Władze Kętrzyna zdecydowały o zakupie 21,5 tysiąca sztuk maseczek, które będą dostarczane do skrzynek na listy bezpłatnie.

KoronawirusRaport: Olsztyn 15.04