Burze na Warmii i Mazurach 23.06.2021. Gdzie jest burza? Ostrzeżenie IMGW. Śledź radar burz na żywo [MAPA ONLINE]

i

Autor: pixabay.com/ Canva Burze na Warmii i Mazurach 23.06.2021. Gdzie jest burza? Ostrzeżenie IMGW. Śledź radar burz na żywo [MAPA ONLINE]

Burze na Warmii i Mazurach 23.06.2021. Gdzie jest burza? Ostrzeżenie IMGW. Śledź radar burz na żywo [MAPA ONLINE]

2021-06-23 9:39

To nie koniec gwałtownych zjawisk atmosferycznych. Burze z ulewami i silnym wiatrem mogą pojawić się również w środę (23 czerwca). Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla części województwa warmińsko-mazurskiego. Jeżeli chcesz sprawdzić, gdzie jest w tej chwili burza, śledź radar burz na żywo. Mapę online znajdziesz poniżej.

Po nawałnicy, która we wtorek nad niemal całą Polską, upał częściowo odpuści. Nieco chłodniej zrobi się na zachodzie kraju - tam temperatury wyniosą od 24 do 26 stopni Celsjusza, natomiast we wschodniej części kraju termometry wciąż mogą pokazać nawet 33 stopnie.

Gdzie jest burza? Ostrzeżenia IMGW dla Warmii i Mazur

Jednocześnie należy spodziewać się kolejnych burz. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia, m.in. dla części wschodniej województwa warmińsko-mazurskiego. - Najintensywniejsze będą na krańcach wschodnich, tam prognozowane sumy opadów to nadal do 40 mm czy nawet punktowo 50 mm. Przy tych burzach bardziej na zachód opady będą mniejsze - ok. 20-30 mm - PAP synoptyk IMGW Anna Woźniak.

Na krańcach wschodnich mogą również występować najsilniejsze porywy wiatru wynoszące do 90 km/h. Bliżej centrum wiatr będzie wiał z maksymalną prędkością 70 km/h.

Raport z anteny 22.06, godz.10

Gdzie jest burza? Radar burz na żywo [MAPA ONLINE]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE