Burgery i pizza z jadalnymi robakami w polskiej sieci restauracji. To pierwsza taka oferta

i

Autor: meetandfit.pl Burgery i pizza z jadalnymi robakami w polskiej sieci restauracji. To pierwsza taka ofertameetandfit.pl/

Skusisz się?

Burgery z jadalnymi robakami w polskiej sieci restauracji. To pierwsza taka oferta!

2023-03-23 7:17

Co powiecie na burgera lub pizzę z jadalnymi robakami? Pierwszą taką ofertę w Polsce zdecydowała się wprowadzić firma 7 Street Łukasz Błażejewski zarządzająca m.in. takimi lokalami jak: 7 Street – Bar & Grill oraz Meet & Fit – Slow Food Burgers. – Nasza oferta nie jest obowiązkowa i jest tylko dla zainteresowanych – podkreśla sieć restauracji. Ile trzeba zapłacić za taki smakołyk?

Jadalne robaki w ostatnim czasie wywołały gigantyczne emocje. Wszystko za sprawą decyzji Komisji Europejskiej z dnia 3 stycznia 2023 roku zatwierdzającej używanie mąki ze świerszcza domowego w żywności. Warto jednak wspomnieć, że produkty z dodatkiem innych owadów jemy już od dawna. Na przykład w formie E120 – kwasu karminowego, czyli barwnika – dodawanego m.in. do żelków czy delicji szampańskich.

Burgery i pizza z jadalnymi robakami w polskiej sieci restauracji. To pierwsza taka oferta na rynku

Kiedy temat już nieco przycichł, polska sieć restauracji zdecydowała się na dość odważny krok. Wprowadziła bowiem do swojego menu limitowane burgery oraz pizzę z jadalnymi robakami. Dania można zamówić w restauracjach zarządzanych przez 7 Street Łukasz Błażejewski. Jak podkreśla serwis horecanet.pl, to "pierwsza taka oferta sieci restauracji w Polsce".

Lokale 7 Street – Bar & Grill oraz Meet & Fit – Slow Food Burgers oferują burgera Vermi z jadalnymi owadami, opisując go jako streetfoodowy przysmak z egoztycznej Tajlandii. W skład burgera wchodzą: bułka brioche, sos chili-lim, rukola, sezonowana wołowina, ser cheddar, ogórek konserwowy, pomidor, czerwona cebula, jadalne owady mącznika młynarka o smaku pomidorów z ziołami. Cena to 39 złotych.

Natomiast w Frentzza – Pizza & Friends chętni mogą skosztować pizzy Vermi z rzemieślniczej mąki z sosem pikantnym pomidorowym serem mozzarella, suszonymi  pomidorami, kukurydzą, oliwkami, bazylią, chili grysem oraz jadalnymi owady mącznika młynarka o smaku pomidorów z ziołami. Za pizzę z owadami również trzeba zapłacić 39 złotych.

– Owady dostarczone są do nas uprażone. Po każdym wydanym burgerze sprzątamy stanowisko pracy. Nasza oferta nie jest obowiązkowa i jest tylko dla zainteresowanych – czytamy na fanpage’u Meet & Fit - Slow Food Burger.

Nie będą nas karmić ROBALAMI! Polacy w STRACHU! Oni jedzą STEKI, nam dają ROBAKI! | Komentery
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE