inwestycje drogowe

Budowa nowych obwodnic na Warmii i Mazurach. Na jakim etapie są prace?

2023-10-03 20:26

Podróże samochodem przez województwo warmińsko-mazurskie mają być przyjemniejsze i szybsze. Wszystko dzięki nowym obwodnicom, które powstaną w ramach programu budowy 100 obwodnic. Na jakim etapie są obecnie prace? Szczegółowe informacje przekazała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

W województwie warmińsko-mazurskim, w ramach projektu, łącznie powstać ma pięć obwodnic. Jedna z nich została już oddana do użytku. Obwodnicę Smolajn w ciągu drogi krajowej numer 51 ukończono niemal dwa miesiące przed terminem, pod koniec sierpnia ubiegłego roku. Teraz czas na kolejne. Do 2030 roku powstać mają obwodnice Olsztyna i Dywit, Pisza, Szczytna oraz Gąsek. Ponadto na liście rezerwowej znalazła się też obwodnica Dobrego Miasta. – Powstaną nie tylko trasy o wysokich parametrach technicznych, ale również urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym oświetlenie spełniające wytyczne prawidłowego oświetlenia przejść dla pieszych – podkreśla Karol Głębocki, rzecznik olsztyńskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Budowa nowych obwodnic na Warmii i Mazurach. Na jakim etapie są prace?

Szczegółowe informacje na temat postępu prac nad nowymi obwodnicami w województwie warmińsko-mazurskim znajdziesz w galerii poniżej.

Mariusz Błaszczak o manewrach w Orzyszu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE