Budowa nowego bloku w Ełku. Powstanie w nim 36 mieszkań komunalnych

2021-10-28 15:00
Budowa nowego bloku w Ełku. Powstanie w nim 36 mieszkań komunalnych
Autor: UM Ełk Budowa nowego bloku w Ełku. Powstanie w nim 36 mieszkań komunalnych

Nowy blok w Ełku powstanie przy ulicy Kolejowej i będzie mieścił 36 mieszkań komunalnych. Realizacja inwestycji jest możliwa dzięki ponad 5 mln złotych pozyskanych przez miasto z Banku Gospodarstwa Krajowego. Zakończenie budowy przewiduje się w czwartym kwartale 2023 roku.

Budowa bloku z lokalami mieszkaniowymi stanowiącymi mieszkaniowy zasób miasta przy ul. Kolejowej to kolejna inwestycja, którą zrealizuje ełcki samorząd. Powstanie w nim 36 nowych lokali mieszkalnych. Planowana data rozpoczęcia inwestycji to czerwiec 2022 r. Natomiast zakończenie przewiduje się w czwartym kwartale 2023 r. Realizacja prac będzie możliwa po wyłonieniu wykonawcy w postępowaniu przetargowym.

Miasto Ełk  podpisało już umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego o udzielenie finansowego wsparcia w kwocie ponad 5 mln zł ze środków budżetu państwa z Funduszu Dopłat na budowę nowych mieszkań komunalnych.

Będzie to kolejna tego typu inwestycja w Ełku. W 2021 roku do użytku został oddany pierwszy budynek komunalny przy ul. Kolejowej, w którym powstało 60 mieszkań.

Z mieszkań tych korzystają ełczanie, rodziny, które znajdują się w sytuacji materialnej uniemożliwiającej zakup własnego mieszkania. Ponadto ełcki samorząd wywiązując się z zapisów ustawy podejmuje działania mające na celu zwiększenie dostępności tego typu mieszkań.

Dawid Kwiatkowski - piosenka Nieważne PIERWSZY RAZ na żywo w ESKA LIVE
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE