Budowa linii tramwajowej w Olsztynie: zmiana organizacji ruchu na Piłsudskiego [ZDJĘCIA]

2021-11-03 15:23

Kolejna część Olsztyna zmienia się nie do poznania, bo staje się placem budowy. Tym razem chodzi o fragment alei Piłsudskiego. Utrudnienia dotkną nie tylko kierowców. Zmiany zaczną obowiązywać w czwartek (4 listopada).

Rozkopane centrum Olsztyna, tędy pojadą tramwaje

Opanowaliście jazdę po ostatnich zmianach? To czas na kolejne utrudnienia. Tym razem dotyczą one fragmentu al. Piłsudskiego między ul. Dworcową a skrzyżowaniem z Leonharda-Wyszyńskiego.

Ruch pojazdów odbywać się będzie po terenie budowy. Zostanie wydzielona jedna jezdnia o ruchu dwukierunkowym - mówi rzecznik olsztyńskiego ratusza Patryk Pulikowski. - Ciąg pieszo-rowerowy został wyznaczony wyłącznie po stronie szkoły IV Liceum Ogólnokształcącego (po przeciwnej stronie, niż Aquasfera). Poprzeczne przejścia dla pieszych przez budowę na tym odcinku al. Piłsudskiego zostaną wyznaczone w rejonie obecnie istniejących przejść.

Posłuchaj: o zmianach na Piłsudskiego mówi rzecznik olsztyńskiego ratusza Patryk Pulikowski
Sonda
Czy, jako kierowca, radzisz sobie z jazdą po Olsztynie?

Zmiany na Piłsudskiego dotkną nie tylko kierowców

Osoby korzystające z autobusów olsztyńskiej komunikacji miejskiej również muszą liczyć się z utrudnieniami. Tymczasowo przestanie istnieć przystanek Plac Inwalidów Wojennych. Lokalizacja przystanków Stadion Stomil pozostaje bez zmian.

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE