Boże Ciało 2021. Na drogach Warmii i Mazur WIĘCEJ policji. Na co będą zwracać uwagę?

2021-06-02 12:25
Boże Ciało 2021. Wzmożone patrole policji na drogach województwa warmińsko-mazurskiego
Autor: pixabay.com Boże Ciało 2021. Wzmożone patrole policji na drogach województwa warmińsko-mazurskiego

Boże Ciało 2021. Przed nami długi czerwcowy weekend, w związku z czym na drogach pojawi się nie tylko więcej kierowców, ale także policyjnych patroli. Funkcjonariusze będą dbać o bezpieczeństwo podróżujących aż do niedzielnego wieczora. Szczegóły poniżej.

- Przed nami kilka wolnych dni. Wiele osób skorzysta z tego czasu, by odpocząć na łonie natury. Dla policjantów drogówki to czas wzmożonej pracy. Więcej aut na drogach regionu i więcej patroli ruchu drogowego - zapowiada warmińsko-mazurska policja.

Funkcjonariusze w radiowozach oznakowanych, nieoznakowanych oraz na motocyklach będą działać nieprzerwanie do późnego niedzielnego wieczora. Szczególną uwagę zwrócą na przekroczenia prędkości, będą sprawdzać stan trzeźwości kierowców, kontrolować czy wszyscy używają pasów bezpieczeństwa, a także, w jaki sposób przewożeni są najmłodsi pasażerowie. Skontrolują także stan techniczny oraz obowiązkowe wyposażenie pojazdów.

Raport z Anteny 02.06

W ubiegłym roku w czasie czerwcowego długiego weekendu na drogach Warmii i Mazur warmińsko-mazurska policja odnotowała 18 wypadków drogowych, w których 4 osoby zginęły, a 19 zostało rannych. Policjanci byli wzywani w tym czasie do 156 kolizji drogowych, a w trakcie przeprowadzonych kontroli zatrzymali 74 nietrzeźwych kierujących.

O bezpieczeństwo podczas długiego weekendu zadbają również policyjni wodniacy. Jak co roku warmińsko – mazurscy policjanci będą patrolować zbiorniki wodne na specjalnie przygotowanych i oznakowanych łodziach motorowych oraz radiowozach wyposażonych w specjalistyczny sprzęt ratowniczy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE