Białobór. Zamiast do teściowej wolał wywieźć śmieci do lasu!

2022-08-17 11:35

Tylko w tym roku strażnicy leśni z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie ukarali prawie 60-ciu sprawców zaśmiecania. W lesie znaleźć można dosłownie wszystko: butelki, stare opony, materiały budowlane, a nawet niebezpieczne substancje chemiczne. Śmieciarzy nie ubywa, a sprawcy coraz dziwniej tłumaczą swoje postępowanie.

W ubiegłym tygodniu strażnikom leśnym udało się ustalić kto pozostawił całkiem pokaźne wysypisko rozmaitych odpadów w Leśnictwie Białobór (Nadleśnictwo Orneta). Tłumaczenie leśnego śmieciarza było dość zaskakujące.

Twierdził, że żona kazała mu wywieźć śmieci do teściowej, on jednak z sobie tylko znanych przyczyn postanowił wywieźć je do lasu. Ta niesubordynacja wobec żony kosztowała mężczyznę 500 zł. Jest to najwyższy mandat jaki nałożyć można za to wykroczenie – mówi Adam Pietrzak z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie:

Sedes czy lodówka wypełniona zgniłym mięsem: ludzie potrafią wyrzucić do lasu niemal wszystko, przyznaje rzecznik RDLP w Olsztynie

Leśnicy z Warmii i Mazur na sprzątanie lasu wydają co roku ponad milion złotych. Tylko w ciągu ostatnich dziesięciu lat wywieźli ponad 80 tysięcy metrów sześciennych śmieci.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE