Kierowców czekają coraz gorsze warunki na drogach

i

Autor: pixabay.com

Bezpieczna jazda jesienią. Olsztyński kierowca wyścigowy podpowiada [AUDIO]

2020-11-19 13:33

Jak donoszą synoptycy, niebawem odnotujemy pierwsze przymrozki. Zbliża się wyjątkowo trudny czas dla kierowców. Czy już czas na wymianę opon i jak bezpiecznie jeździć – podpowiada kierowca wyścigowy Maciej Marcinkiewicz.

Elbląg: Wjechał pod prąd na S7

Choć na drogach jeszcze nie ma śniegu, można już mówić o pogorszeniu warunków jazdy. Spadające liście i opady tworzą śliską nawierzchnię. Wcześnie zapada zmrok, a za chwilę odnotujemy pierwsze przymrozki. Dlatego też warto już umówić się na wymianę opon.

Już teraz poranki mogą zaskoczyć nas przymrozkiem, śliską drogą. To już jest ten czas , żebyśmy zmienili opony na zimowe, jeśli jeździmy na całorocznych, jesteśmy w trochę bardziej komfortowej sytuacji. - mówi Maciej Marcinkiewicz i podkreśla: pamiętajmy, nawet najlepsze zimowe opony nie zastąpią zdrowego rozsądku i zachowania zasad bezpiecznej jazdy.

Posłuchaj: Maciej Marcinkiewicz o pogarszających się warunkach na drodze

Po zmroku, a ten zapada coraz wcześniej, trudniej jest dostrzec innych użytkowników dróg, szczególnie pieszych i rowerzystów. Z kolei śliska nawierzchnia wydłuża drogę hamowania. Tym bardziej warto zdjąć nogę z gazu.

Przede wszystkim dostosujmy nasz styl jazdy, prędkość do naszych umiejętności, panujących warunków i obowiązujących przepisów. Zimą musimy mniej sobie ufać – przestrzega Marcinkiewicz.

Jak podkreśla olsztyński kierowca wyścigowy, zimą i jesienią nie ma miejsca na pośpiech na drogach. Rano lepiej trochę wcześniej wstać, żeby przygotować auto do jazdy. Zaparowane, a tym bardziej zamarznięte szyby, ograniczają widoczność.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE