Bestialskie zachowanie! 34-latek wraz z koleżanką rzucał psem o ścianę

i

Autor: pixabay.com Zdjęcie ilustracyjne

Zwierzęta

Bestialskie zachowanie! 34-latek wraz z koleżanką rzucał psem o ścianę

2023-08-07 14:42

Do oburzającej sytuacji doszło w połowie lipca bieżącego roku. 34-latek z Olsztyna wraz z koleżanką miał w bestialski sposób znęcać się nad psem. Mężczyzna m.in. rzucał zwierzęciem o ścianę. Sprawą zajęła się policja. 34-latek, decyzją sądu, trafił na 3 miesiące do aresztu. Piesek czeka na nowy, lepszy dom.

34-latek z Olsztyna rzucał psem o ścianę

Sprawa miała swój początek w połowie lipca bieżącego roku. Wtedy to do olsztyńskich policjantów wpłynęło zgłoszenie, że w jednym z mieszkań na terenie Olsztyna może dochodzić do znęcania się nad psem. Sąsiadów zaniepokoiło głośne wycie zwierzęcia w mieszkaniu i na dziedzińcu osiedla. Dodatkowo mężczyzna był widziany, jak w bestialski sposób znęca się nad zwierzęciem m.in. rzucając nim o ścianę. Sąsiedzi nie będąc obojętni na los czworonoga, najpierw się nim zaopiekowali, a następnie o sytuacji powiadomili służby.

Policjanci zatrzymali właścicielkę psa oraz jej kolegę

Sprawą zajęli się funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Funkcjonariusze szybko dotarli do 27-letniej właścicielki zwierzęcia, która od kilku miesięcy, jak wynikało z zebranych materiałów dowodowych, mając pod opieką psa, zaniedbywała go, utrzymując zwierzę w niewłaściwych warunkach bytowania.

Policjanci zatrzymali także 34-letniego mężczyznę, którzy w nocy z 14 na 15 lipca znęcał się nad psem ze szczególnym okrucieństwem. Po interwencji, do której doszło15 lipca, zranione i przestraszone zwierzę trafiło do weterynarza, a następnie do schroniska. Pies został przekazany pod kuratelę i obecnie czeka na swój nowy, lepszy dom.

34-latkowi grozi 5 lat więzienia

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, 34-latek usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. 27-latka, która w niewłaściwy sposób opiekowała się psem, również odpowie za czyn z ustawy o ochronie zwierząt. Grozi jej kara do 3 lat więzienia. W piątek (4 sierpnia) Sąd Rejonowy w Olsztynie przychylił się do wniosku Policji i Prokuratury Rejonowej Olsztyn Północ i zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy, a wobec kobiety został zastosowany dozór policyjny.

Eska Summer City Olsztyn! Święto Pieczywa Rzemieślniczego

Farma grozy pod Lidzbarkiem. „Z miłości do zwierząt zgotowali im piekło”

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE