Bajeczny świat w północno-wschodniej Polsce. Te zdjęcia robią wrażenie!

2020-05-06 13:20

Na skrawku północno-wschodniej Polski leży świat, który zapiera dech w piersiach. To Stańczyki – mała wieś w Polsce położona w województwie warmińsko-mazurskim, nieopodal suwalskiego bieguna zimna. Zobaczymy tam nie tylko zabytkowe mosty kolejowe, imponującą wieżę widokową, ale przede wszystkim cudowny widok na malownicze jeziora. To, co najlepsze uchwycili na zdjęciach "Nadronowani".

Zdjęcia autorstwa: Nadronowani

Północno-wschodnie krańce województwa warmińsko-mazurskiego nie należą do najczęściej odwiedzanych zakątków kraju. To miejsce jest dobrze znane głównie okolicznym mieszkańcom. Wiele osób zatem nie wie, co traci. Wśród uroczych pagórków i łąk, tuż za wsią Stańczyki, znajdują się potężne wiadukty nieczynnej linii kolejowej Gołdap - Żytkiejmy. Niedawno w ich okolicy powstały dwie imponujące konstrukcje. Mowa o nowych wieżach widokowych.

Wieże mają wysokość około 20 merów, a ich platformy widokowe znajdują się na wysokości 15 metrów. Piękną perspektywę mamy już na samym dole wież. Warto jednak wspiąć się drewnianymi schodami na ich szczyt i napawać się widokiem na piękne, polodowcowe krajobrazy. Z wieży w Stańczykach zobaczyć można wytopiskowe jeziora Tobellus, przełom doliny Błędzianki oraz słynne zabytkowe mosty kolejowe. Z drugiej wieży widać między innymi jezioro Pobłędzie i panoramę na Puszczę Romincką.

Zobacz też: Wieże widokowe oficjalnie otwarte dla turystów. W planach kolejne atrakcje [ZDJĘCIA]

Obie konstrukcje są inwestycją Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej i znajdują się przy szlaku rowerowym Green Velo. Obok nich powstały także parkingi. Bez problemu więc możemy zostawić auto i wybrać się na wycieczkę po okolicy. Wstęp na wieże jest bezpłatny.

Mały alergik: posłuchaj czym jest alergia krzyżowa. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami
Wirtualne podróżowanie: miejsca na Warmii i Mazurach warte odwiedzenia po pandemii
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE