Autostopowicz szedł eskpresową S5. Zatrzymała go policja

i

Autor: pixabay.com/ zdjęcie ilustracyjne Autostopowicz szedł eskpresową S5. Zatrzymała go policja

Autostopowicz szedł ekspresówką S5 do Olsztyna. Nie zgadniesz, co miał na sumieniu!

2020-12-18 7:31

Policja zatrzymała mężczyznę z powiatu olsztyńskiego (warmińsko-mazurskie), który szedł pieszo poboczem drogi ekspresowej S5 w okolicach Kościana (woj. wielkopolskie). W trakcie kontroli okazało się, że jest poszukiwany Prokuraturę Rejonową w Lesznie, a do tego posiada przy sobie narkotyki.

Rząd wprowadza nowe obostrzenia

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek (16 grudnia) około godziny 7.00. Dyżurny KPP w Kościanie otrzymał informację o mężczyźnie, który ma poruszać się pieszo poboczem drogi krajowej S5. Mężczyzna nie posiadał żadnych elementów odblaskowych, co dodatkowo zagrażało jego zdrowiu, a nawet życiu na tak ruchliwej drodze. - Policjanci, którzy dotarli na miejsce, przystąpili do legitymowania pieszego, który od samego początku był bardzo zdenerwowany. Nie posiadał on żadnego dokumentu tożsamości oraz twierdził, że zgubił portfel z dokumentami i pieniędzmi, dlatego próbuje "na stopa" dostać się do Olsztyna. - informuje sierż. sztab. Paulina Piechowiak, oficer prasowy KPP w Kościanie.

Podczas kontroli wyszło na jaw, że 27-letni mieszkaniec powiatu olsztyńskiego jest poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Lesznie. Ponadto w bagażu mężczyzny, w paczce po papierosach, policjanci ujawnili woreczek z zapięciem strunowym z zawartością suszu roślinnego. Okazało się, że był to środek odurzający w postaci 0,70 gram marihuany. - Mężczyzna próbował wytłumaczyć funkcjonariuszom, że znalazł ten zwinięty woreczek na pustostanie, gdzie wcześniej nocował. - dodaje sierż. sztab. Paulina Piechowiak.

Czy zdałbyś egzamin na prawo jazdy? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 17
Czy w tej sytuacji należy zrezygnować z rozpoczęcia wyprzedzania?
Czy w tej sytuacji należy zrezygnować z rozpoczęcia wyprzedzania?

Mieszkaniec powiatu olsztyńskiego został zatrzymany, a następnie usłyszał policyjne zarzuty. Odpowie z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie środków odurzających, za co grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE