Długoterminowa prognoza pogody na zimę 2020/2021. Kiedy spadnie śnieg?

i

Autor: Unplash: Shawn Dearn Długoterminowa prognoza pogody na zimę 2020/2021. Kiedy spadnie śnieg?

Atak zimy w Polsce już niebawem. Może spaść nawet 40-70 cm śniegu!

2020-10-19 9:12

Zimowo zrobiło się już w górach, kiedy jednak spadnie pierwszy śnieg w pozostałych regionach Polski? Wiele wskazuje na to, że całkiem niedługo. Jak donosi "Wirtualna Polska", możliwe że już w połowie listopada zaczną otwierać się "arktyczne wrota". O szczegółach czytaj na ESKA Olsztyn.

Atak zimy na Dolnym Śląsku! Zobaczcie, gdzie spadło TYLE śniegu! [wideo]

Długoterminowa prognoza pogody na zimę 2020/2021. Kiedy spadnie śnieg?

Długoterminowa prognoza pogody na zimę 2020/2021 zapowiada się obiecująco. Przynajmniej dla osób, które lubią tę porę roku. Według prognozy opublikowanej na portalu WP, po stosunkowo ciepłym październiku, listopad przyniesie nam znaczne ochłodzenie. I choć jeszcze w pierwszej dekadzie miesiąca spodziewać się należy opadów deszczu i temperatury wahającej się w granicach 10-12 stopni Celsjusza, to już w połowie listopada zaczną otwierać się "arktyczne wrota". Liczne burze śnieżne mogą spowodować, że miejscami spadnie nawet 40-70 cm śniegu! 

- Do Polski zacznie napływać arktyczne powietrze z bieguna północnego. Często na nizinach słupki rtęci wskażą poniżej zera, zwłaszcza w III dekadzie listopada. - informuje Tomasz Leszczyński, autor bloga "Pogoda w Polsce", na łamach Wirtualnej Polski.

Grudzień będzie równie mroźny i biały. Jak zapowiada Tomasz Leszczyński, po 10 grudnia czekają nas arktyczne podmuchy z prawdziwą zimą. Niewykluczone więc, że tegoroczne święta Bożego Narodzenia będą białe.

Przypomnijmy, że pierwszy śnieg w Polsce spadł niedawno w wyższych partiach Beskidów oraz w Tatrach. Szczególnie bajeczne widoki można podziwiać m.in. w Morskim Oku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE