Atak zimy na Warmii i Mazurach. IMGW wydało kolejne ostrzeżenia! [ZDJĘCIA]

2020-12-11 8:47

Zgodnie z zapowiedziami synoptyków w czwartek zaatakowała zima. Śnieg spadł w wielu regionach kraju, temperatura spadła znacznie poniżej zera, a na drogach zrobiło się bardzo ślisko. Trudne warunki drogowe mogą utrzymać się jeszcze przez najbliższy weekend. IMGW wydało ostrzeżenie m.in. dla Warmii i Mazur.

Atak zimy w Białymstoku

Atak zimy na Warmii i Mazurach. IMGW wydał kolejne ostrzeżenia

Śnieg przywitał w czwartek o poranku mieszkańców południowo-wschodniej części kraju. Marznące opady sprawiły, że na drogach zrobiło się bardzo ślisko. Nie obeszło się bez kolizji i wypadków.

Czytaj też: Mandat za odśnieżanie auta? Dostaniesz nawet do 500 złotych kary

I choć w wielu regionach Polski warunki drogowe mają się poprawić, kierowcy powinni wciąż zachowywać szczególną ostrożność - zwłaszcza w północnej części kraju. Tam Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał kolejne ostrzeżenia przed gołoledzią.

W województwie warmińsko-mazurskim ostrzeżenie pierwszego stopnia przed marznącymi opadami obowiązywać będzie przez cały weekend, aż do poniedziałku. - Prognozuje się wystąpienie miejscami słabych opadów marznących w postaci mokrego śniegu, deszczu ze śniegiem, a także deszczu lub mżawki, powodujących gołoledź. - informują synoptycy z IMGW.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE