25-latek podejrzany o zabójstwo w Olsztynie

i

Autor: wm.policja.gov.pl 25-latek podejrzany o zabójstwo w Olsztynie. Ofiara to to 47-letni ojciec podejrzanego.

Areszt wobec podejrzanego o zabójstwo w Olsztynie [AUDIO]

2022-05-24 15:16

Olsztyńscy policjanci wspólnie z prokuraturą wyjaśnili okoliczności śmierci 47-letniego mieszkańca Olsztyna. Bezpośrednio po tragicznym zdarzeniu zatrzymany został 25-letni Paweł S., który usłyszał zarzut zabójstwa. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

HIGH LEAGUE - Sekrety gwiazd [10 FAKTÓW] | ESKA XD - Hotplota #49

25-latek podejrzany o zabójstwo 47-latka w Olsztynie został tymczasowo aresztowany. Do zbrodni miało dojść w niedzielę (22. 05.2022) przy ul. Obrońców na Osiedlu Mazurskim. W poniedziałek (23.05.2022) 25-latek został przewieziony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty zabójstwa oraz naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego, do których się przyznał. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Tego samego dnia sąd wobec 25-latka zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratur Rejonowa Olsztyn-Południe.

Według ustaleń prokuratora Paweł S. miał zadać Andrzejowi S. m.in. liczne rany kłute szyi, co doprowadziło do masywnego krwawienia i śmierci pokrzywdzonego na miejscu zdarzenia. Ponadto, Paweł S. jest podejrzany również o naruszenie nietykalności cielesnej interweniującej policjantki podczas jego zatrzymania. Sąd Rejonowy w Olsztynie w dniu 23 maja 2022 r. przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec Pawła S. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. W ocenie Sądu, zgromadzony na obecnym etapie postępowania karnego materiał dowodowy w wysokim stopniu uprawdopodabnia popełnienie przez Pawła S. zarzucanych mu przestępstw. Zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania uzasadnione jest przede wszystkim grożącą mu surową karą. Jednocześnie zachodzi realna obawa utrudniania w bezprawny sposób postępowania przez podejrzanego z uwagi na fakt, że część świadków jest mu znana i mógłby on podejmować próby wpływania na treść ich zeznań. Postanowienie w tej sprawie nie jest prawomocne – mówi Olgierd Dąbrowski-Żegalski, Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie.

Posłuchaj: mówi Olgierd Dąbrowski-Żegalski, Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie

QUIZ wiedzy o zdrowiu: Czy potrafisz samodzielnie zdiagnozować chorobę?

Pytanie 1 z 8
Chronicznie bolą cię mięśnie. To oznacza, że cierpisz na:

W poniedziałek (23.05.2022) 25-latek został przewieziony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty zabójstwa oraz naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego, do których się przyznał. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Tego samego dnia sąd wobec 25-latka zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]