Anielskie ruchańce robią furorę w internecie. Były warte 75 tys. złotych!

2020-01-29 13:00
Hubert Urbański
Autor: WBF

Po tym odcinku "Milionerów" zapewne większość z nas będzie wiedziała, czym są słynne na Warmii i Mazurach anielskie ruchańce. To wiejskie potańcówki, ludowe skrzypce, buduarowe zabawy czy może drożdżowe racuchy? Z takim pytaniem musiał się zmierzyć pan Wojciech Lipiński z Krosna. Za poprawną odpowiedź mógł zdobyć 75 tysięcy złotych.

By wygrać milion złotych w "Milionerach", trzeba odpowiedzieć poprawnie na dwanaście pytań. W trakcie gry można skorzystać z trzech kół ratunkowych - pół na pół, telefon do przyjaciela i pytanie do publiczności. Pan Wojciech nie potrzebował ich jednak ... do czasu, kiedy Hubert Urbański przeczytał siódme pytanie warte 75 tys. złotych. Sprawiło ono panu Wojciechowi niezłą zagwozdkę. Nic dziwnego, w końcu nie każdy wie, czym są anielskie ruchańce. Do wyboru miał cztery odpowiedzi. Którą z nich byś zaznaczył?

Po wykorzystaniu wszystkich kół ratunkowych, uczestnik zdecydował się posłuchać publiczności i zaznaczył odpowiedź D - drożdżowe racuchy. To był poprawny wybór!

Anielskie ruchańce. Skąd wzięła się ta zabawna nazwa?

Anielskie ruchańce to smażone placki przypominające pączki. Przepis powstał na Warmii i Mazurach we wsi Aniołowo. Nazwa racuchów wywodzi się nie tylko od miejscowości, ale również od tego, że podczas smażenia ruszają się na patelni.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE