Akcja #PodrozujDoTutaj. Blogerzy z Warmii i Mazur pokażą ciekawe miejscówki z okolicy

2020-05-18 12:33 agada/ inf. prasowa
Akcja #PodrozujDoTutaj. Blogerzy z Warmii i Mazur pokażą najciekawsze miejscówki
Autor: pexels.com Akcja #PodrozujDoTutaj. Blogerzy z Warmii i Mazur pokażą najciekawsze miejscówki

Ruszyła wspaniała akcja #PodrozujDoTutaj. Szesnastu blogerów podróżniczych rusza w podróż... po najbliższych okolicach, by najciekawszymi miejscówkami podzielić się w sieci. Wśród nich znaleźli się niezastąpieni blogerzy z "Szalone Walizki" reprezentujący Warmię i Mazury. Więcej czytaj na ESKA Olsztyn.

"Szalone Walizki" w akcji #PodrozujDoTutaj

Grupa 16 blogerów podróżniczych z Polski ruszyła z akcją #PodrozujDoTutaj, w ramach której będą pokazywać ciekawe zakamarki ze swojego regionu. Akcja ta ma wesprzeć branżę turystyczną dotkniętą przez epidemię koronawirusa. W przypadku województwa warmińsko-mazurskiego, możemy liczyć na niezastąpionych blogerów z "Szalone Walizki". Do końca czerwca będą podróżować po najbliższej okolicy, by pokazać najlepsze miejscówki z okolicy Olsztyna.

- Pokażemy miejsca takie rzadziej odwiedzane, zapomniane lub zaskakujące. Oraz jedno miejsce w Olsztynie, które warto odwiedzić w czasie pandemii czyli z dala od innych bliżej natury. Tym projektem chcemy pomóc branży turystycznej, która przeżywa trudne chwile. Jesteśmy z Wami. - napisali w mediach społecznościowych blogerzy z "Szalone Walizki".

Akcja #PodrozujDoTutaj. Na czym polega?

Każdy z blogerów przypisany jest do jednego miasta wojewódzkiego lub województwa, związanego z jego miejscem zamieszkania lub rejonami rodzinnymi. Celem twórców jest stworzenie artykułów, przewodników albo filmu, zachęcającego do odkrywania najbliższej okolicy wg. pewnego nietypowego, ale pomysłowego klucza.

- Jestem przekonany, że Twórcy internetowi, naprawdę utalentowani, zasłużeni i bardzo popularni,pokażą wszystkim oryginalne miejsca na wyjazdy w okolicach dużych miast. Ograniczenia w podróżowaniu za granicę sprawią, że w 2020 roku skupimy się na poznawaniu i eksplorowaniu Polski​ - opowiada Bartek Szaro, pomysłodawca akcji i autor bloga "Paragon z Podróży". ​- Wiele osób zdziwi się ile jest ciekawych miejsc, które od zawsze były pod nosem, a o których istnieniu do tej pory nie miało się pojęcia ​- argumentuje Szaro.

Twórcy blogów już zbierają materiały a także odwiedzają okolice, pomijając miejsca turystyczne i zbiorowiska ludzkie. Wszystko po to, by od 16 maja na 16 blogach i vlogach promować ideę odkrywania najbliższej okolicy i wspomóc w rozwoju krajowy sektor turystyczny i rekreacyjny.

- Uznaliśmy, że zaproponujemy naszym czytelnikom pewne "wyzwanie", by odkryć kilka turystycznych ciekawostek, osobliwości, pięknych miejsc blisko domu, tak do 50 kilometrów,położonych na północ, południe, wschód i zachód​ - tłumaczy Marcin Nowak, jeden z pomysłodawców akcji, bloger i członek Społecznej Rady Turystyki. ​- A na koniec myślimy, że warto pokazać swoje miejsce zamieszkania lub miejsce rodzinne ale z nieco innej, może trochę zaskakującej strony.​ - tłumaczy Nowak.

Akcja społeczna ma trwać od 16 maja do końca czerwca. Udział w niej biorą autorzy blogów i vlogów: Znaj Kraj, Antek w Podróży, Bieguni, Jolanta Paczkowska, Busem Przez Świat, Człowiek Przygoda, Wędrowne Motyle, Powroty Do, Paragon z Podróży, Życie jest Piękne, Gdzie Bądź, Ready For Boarding, Życie w Podróży, Głodny Świata, Szalone Walizki, Wieczna Tułaczka.

Wirtualne podróżowanie: miejsca na Warmii i Mazurach warte odwiedzenia po pandemii
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE