Akcja #PodrozujDoTutaj. Blogerzy z Warmii i Mazur pokażą ciekawe miejscówki z okolicy

2020-05-18 12:33 agada/ inf. prasowa
Akcja #PodrozujDoTutaj. Blogerzy z Warmii i Mazur pokażą najciekawsze miejscówki
Autor: pexels.com Akcja #PodrozujDoTutaj. Blogerzy z Warmii i Mazur pokażą najciekawsze miejscówki

Ruszyła wspaniała akcja #PodrozujDoTutaj. Szesnastu blogerów podróżniczych rusza w podróż... po najbliższych okolicach, by najciekawszymi miejscówkami podzielić się w sieci. Wśród nich znaleźli się niezastąpieni blogerzy z "Szalone Walizki" reprezentujący Warmię i Mazury. Więcej czytaj na ESKA Olsztyn.

"Szalone Walizki" w akcji #PodrozujDoTutaj

Grupa 16 blogerów podróżniczych z Polski ruszyła z akcją #PodrozujDoTutaj, w ramach której będą pokazywać ciekawe zakamarki ze swojego regionu. Akcja ta ma wesprzeć branżę turystyczną dotkniętą przez epidemię koronawirusa. W przypadku województwa warmińsko-mazurskiego, możemy liczyć na niezastąpionych blogerów z "Szalone Walizki". Do końca czerwca będą podróżować po najbliższej okolicy, by pokazać najlepsze miejscówki z okolicy Olsztyna.

- Pokażemy miejsca takie rzadziej odwiedzane, zapomniane lub zaskakujące. Oraz jedno miejsce w Olsztynie, które warto odwiedzić w czasie pandemii czyli z dala od innych bliżej natury. Tym projektem chcemy pomóc branży turystycznej, która przeżywa trudne chwile. Jesteśmy z Wami. - napisali w mediach społecznościowych blogerzy z "Szalone Walizki".

Akcja #PodrozujDoTutaj. Na czym polega?

Każdy z blogerów przypisany jest do jednego miasta wojewódzkiego lub województwa, związanego z jego miejscem zamieszkania lub rejonami rodzinnymi. Celem twórców jest stworzenie artykułów, przewodników albo filmu, zachęcającego do odkrywania najbliższej okolicy wg. pewnego nietypowego, ale pomysłowego klucza.

- Jestem przekonany, że Twórcy internetowi, naprawdę utalentowani, zasłużeni i bardzo popularni,pokażą wszystkim oryginalne miejsca na wyjazdy w okolicach dużych miast. Ograniczenia w podróżowaniu za granicę sprawią, że w 2020 roku skupimy się na poznawaniu i eksplorowaniu Polski​ - opowiada Bartek Szaro, pomysłodawca akcji i autor bloga "Paragon z Podróży". ​- Wiele osób zdziwi się ile jest ciekawych miejsc, które od zawsze były pod nosem, a o których istnieniu do tej pory nie miało się pojęcia ​- argumentuje Szaro.

Twórcy blogów już zbierają materiały a także odwiedzają okolice, pomijając miejsca turystyczne i zbiorowiska ludzkie. Wszystko po to, by od 16 maja na 16 blogach i vlogach promować ideę odkrywania najbliższej okolicy i wspomóc w rozwoju krajowy sektor turystyczny i rekreacyjny.

- Uznaliśmy, że zaproponujemy naszym czytelnikom pewne "wyzwanie", by odkryć kilka turystycznych ciekawostek, osobliwości, pięknych miejsc blisko domu, tak do 50 kilometrów,położonych na północ, południe, wschód i zachód​ - tłumaczy Marcin Nowak, jeden z pomysłodawców akcji, bloger i członek Społecznej Rady Turystyki. ​- A na koniec myślimy, że warto pokazać swoje miejsce zamieszkania lub miejsce rodzinne ale z nieco innej, może trochę zaskakującej strony.​ - tłumaczy Nowak.

Akcja społeczna ma trwać od 16 maja do końca czerwca. Udział w niej biorą autorzy blogów i vlogów: Znaj Kraj, Antek w Podróży, Bieguni, Jolanta Paczkowska, Busem Przez Świat, Człowiek Przygoda, Wędrowne Motyle, Powroty Do, Paragon z Podróży, Życie jest Piękne, Gdzie Bądź, Ready For Boarding, Życie w Podróży, Głodny Świata, Szalone Walizki, Wieczna Tułaczka.

Wirtualne podróżowanie: miejsca na Warmii i Mazurach warte odwiedzenia po pandemii