81-letni kierowca jechał z nieodśnieżoną szybą. Taranował wszystko, co stanęło mu na drodze

i

Autor: pixabay.com, unsplash.com

wiadomości

81-letni kierowca jechał z nieodśnieżoną szybą. Taranował wszystko, co stanęło mu na drodze

2023-11-21 11:00

Mogło dojść do nieszczęścia. W Działdowie 81-letni kierowca wyruszył w trasę samochodem, nie odśnieżając wcześniej przedniej szyby. Przez to uszkodził dwa pojazdy, lampę oświetleniową i stojak dla rowerów. Teraz czekają go niezbyt przyjemne konsekwencje.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (20 listopada) około godziny 20.00 na terenie przyległym do jednego z osiedli bloków w Działdowie. Policja otrzymała zgłoszenie, z którego wynikało, że za kierownicą jednego z aut znajduje się nietrzeźwy mężczyzna.

– Na miejscu policjanci ustalili, że kierujący pojazdem marki Hyundai Getz uderzył w zaparkowany pojazd marki Ford, który następnie uderzył w stojącego volkswagena. Do tego po torze swojej jazdy mężczyzna przewrócił lampę oświetleniową i przejechał przez stojak dla rowerów. Wysiadł z samochodu i został ujęty przez inne osoby – informuje działdowska policja.

Zbadany na zawartość alkoholu w organizmie przez funkcjonariuszy, okazało się, że był trzeźwy. To 81-letni działdowianin, który wsiadając do auta, nie odśnieżył przedniej szyby w pojeździe, przez co nie widział, jak jedzie. Mężczyzna odpowie za naruszenie innych przepisów o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

– To na kierującym spoczywa obowiązek właściwego przygotowania pojazdu do jazdy. Kierujący powinien zadbać o właściwą widoczność, sprawić by szyby i lusterka pojazdu były czyste i niezaparowane, by oświetlenie było sprawne i dostosować prędkość ruchu do warunków drogowych. Szczególnie w okresie nasilonych opadów śniegu i deszczu wymagane jest dokładne odśnieżenie pojazdu przed podróżą. Zapewni nam to nie tylko dobrą widoczność w czasie jazdy, ale przede wszystkim bezpieczeństwo własne i innych uczestników ruchu drogowego – przypomina policja.

Zima zaatakowała w Olsztynie. Na ulicach zrobiło się biało [ZDJĘCIA]

Piękna zima w Warszawie. Spadło kilka centymetrów śniegu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE