800 plus tylko dla pracujących? Chcą wprowadzić nowe zasady przyznawania świadczenia

i

Autor: Canva 800 plus tylko dla pracujących? Chcą wprowadzić nowe zasady przyznawania świadczenia

Finanse

800 plus tylko dla pracujących? Chcą wprowadzić nowe zasady przyznawania świadczenia

2023-05-17 15:13

500 plus na dziecko ma zostać podniesione do 800 złotych. Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz uważa, że w związku z tym należy zmienić zasady przyznawania świadczenia. Według niego, 800 plus otrzymywać powinni jedynie rodzice pracujący. – Praca musi się opłacać – stwierdził.

800 plus zamiast 500 plus. Wyższe świadczenie na dziecko od nowego roku

W weekend prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział podwyższenie 500 plus. Od nowego roku świadczenie na dziecko ma wynosić 800 złotych. Wątpliwości dotyczące zasad przyznawania wyższego świadczenia rozwiała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Jak zapewniła, zmianie ulegnie jedynie sama kwota, zasady pozostaną takie jak dotychczas. – Program 500 plus zmienił sposób patrzenia na rodzinę. To wyjątkowa inwestycja. Od przyszłego roku zwiększy się kwota wsparcia, inne zasady przyznawania świadczenia nie zmienią się. To kolejne wsparcie dla polskich rodzin – napisała na Twitterze.

800 plus tylko dla pracujących. PSL chce zmiany zasad przyznawania świadczenia

Nieco inny pomysł na 800 plus ma PSL. Według Władysława Kosiniaka-Kamysza, świadczenie 800 plus powinno być wypłacane jedynie dla rodziców pracujących.

– Polacy oczekują konkretów i docenienia aktywności. Dlatego postulujemy: waloryzacja 800 plus dla pracujących; dodatkowa praca i nadgodziny bez podatków; dobrowolny ZUS dla samozatrudnionych. Praca musi się opłacać – napisał w poniedziałek wieczorem na Twitterze Kosiniak-Kamysz.

Głos w sprawie zmian zasad przyznawania świadczenia 800 plus zabrał także w Programie 1 Polskiego Adam Jarubas, europoseł PSL.

– Być może tę waloryzację można by było połączyć z obowiązkiem pracy. Godność, dobrobyt rodzi się z pracy, a nie tylko z polityki społecznej, socjalu – powiedział.  – Co najmniej jeden rodzic moim zdaniem powinien pracować – oświadczył europoseł proszony o podanie szczegółów pomysłu. Z kolei na pytanie, co w sytuacji, gdy rodzice zdecydują, że mama ma się opiekować dzieckiem, a nie żłobek, stwierdził: "to będą brali te 500 zł dotychczasowe".

Najmniejsze wsie w warmińsko-mazurskim. W niektórych mieszka tylko jedna osoba!

Ile pieniędzy dać dziecku na komunię?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE