Stomil Olsztyn

Autor: Stomil Olsztyn

1. liga piłkarska. Trzeba wreszcie wygrać w Olsztynie! [WYNIKI 28. KOLEJKI]

2022-04-19 14:39

We wtorek (19 kwietnia) w ramach 28. kolejki Fortuna 1. Ligi Stomil Olsztyn zmierzy się przy Piłsudskiego z GKS-em Katowice. Pierwszy gwizdek sędziego o godz. 20.30. Po ostatnim starciu z liderem rozgrywek nastroje w drużynie są bardzo dobre podkreśla najlepszy strzelec Stomilu – Patryk Mikita.

Zawodnicy Stomilu w ostatniej kolejce odnieśli niezwykle ważne zwycięstwo z Miedzią Legnica. Wygrywając 2:1 przerwali passę lidera, który był niepokonany od 17 meczów z rzędu. Co ciekawe, dwie z trzech porażek w tym sezonie Miedź odniosła właśnie ze Stomilem.

Inny Wymiar Morsowania - Bosy Spacer w olsztyńskim Parku Centralnym

Ostatnie mecze z GKS-em nie kończyły się korzystnie dla „biało-niebieskich”. W rundzie jesiennej bieżącego sezonu Stomil do meczu z GKS-em podchodził po zwycięstwie w 1/32 finału Pucharu Polski z Sandecją Nowy Sącz. Gdy wszystko wskazywało, że październikowe spotkanie zakończy się podziałem punktów, bramkę w 90+6 minucie na 2:1 dla GKS-u zdobył Bartosz Jaroszek i pełna pula punktów została w Katowicach. Przed tegorocznym starciem z GKS-em Katowice w „Dumie Warmii” nikt nie pauzuje z powodu kartek, a przez kontuzję z gry do końca sezonu wyłączony jest Tomasz Tymosiak.

Stomil Olsztyn – GKS Katowice, początek spotkania przy Piłsudskiego o godzinie 20:30.