Zobaczyli to, czego na co dzień nie widać

2020-02-06 11:12
Dni Otwarte Policji
Autor: KMP Nowy Sącz Zobaczyli to, czego na co dzień nie widać

Pracę policjantów od kuchni można było zobaczyć w Nowym Sączu. To dzięki „Dniom Otwartym”, które zorganizowano przy okazji akcji „Bezpieczne Ferie”.

Policjanci z Nowego Sącza zaprosili do siebie najmłodszych mieszkańców miasta, którzy nie wyjechali na zimowy wypoczynek. Tym razem zakamarki sądeckiej komendy zwiedziło około 50 dzieci z Sądecczyzny.

-Wizyta w siedzibie sądeckich stróżów prawa jest dla dzieci dobrą okazją, by nie tylko zobaczyć, w jakich warunkach pełnią służbę funkcjonariusze, ale również przypomnieć sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa – mówi Justyna Basiaga z policji w Nowym Sączu.

Dzieci mogły też z bliska przyjrzeć się metodom pracy policjantów. Dzieci miały również okazję zobaczyć część pomieszczeń, w których na co dzień pracują funkcjonariusze, a nie są one dostępne dla naszych interesantów.

-Najmłodsi poznając tajniki pracy technika kryminalistyki dowiedzieli się między innymi jak fachowo nazywają się poszczególne rodzaje śladów oraz w jaki sposób zbierane są z miejsca zdarzenia. Młodzi sądeczanie odwiedzili też stanowisko pracy oficera dyżurnego oraz strzelnicę. Sporą atrakcją była możliwość obejrzenia z bliska policyjnych radiowozów – dodaje Justyna Basiaga.

A takie Dni Otwarte policjanci z Nowego Sącza organizuję kilka razy w roku. Głównie w czasie letnich wakacji czy właśnie zimowych ferii.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE