Kolejka na Górę Parkową oficjalnie otwarta

i

Autor: Darek Ryś Kolejka na Górę Parkową oficjalnie otwarta

Zobacz Krynicę jakiej nie znasz! Kolejka na Górę Parkową otwarta po remoncie

2022-05-21 17:02

To połączenie historii z nowoczesnością. W ten weekend Polskie Koleje Linowe oficjalnie otworzyły kolejkę linowo — terenową na Górze Parkowej w Krynicy-Zdroju, która przez dwa lata była w remoncie.

Turyści, którzy się tam wybiorą, przeniosą się w czasie do lat trzydziestych dwudziestego wieku. Remontu doczekały się budynki górnej i dolnej stacji kolei, a wagonom przywrócono oryginalny wygląd z 1937 roku. Nie brakuje też multimediów, które w nowoczesny sposób opowiadają historię kolejki oraz samej Krynicy.

Turyści, którzy w ten weekend odwiedzą ośrodek na Górze Parkowej, będą mogli poznać fascynującą historię tego miejsca korzystając nie tylko z atrakcji znajdujących się w zmodernizowanym obiekcie, ale również uczestnicząc we wszystkich wydarzeniach, które zaplanowaliśmy w ramach wielkiego otwarcia – mówi Daniel Pitrus, prezes zarządu PKL.

Posłuchaj turystów i Marty Grzywy z PKL

Na szczycie Góry Parkowej w miniaturze wagonu kolei znajduje się fotobudka, w której odwiedzający mogą zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie na tle wybranej starej fotografii z Krynicy. Znajdziemy tam też stare rowery i muzyczną ławkę.

QUIZ. Tymi autami jeździł prawie każdy z nas!

Pytanie 1 z 11
Kiedy zadebiutował Volkswagen Passat B5?

Góra Parkowa to drugi w historii ośrodek należący do PKL, który powstał rok po wybudowaniu kolei linowej na Kasprowym Wierchu.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE