Nowa lada w wypożyczalni Sądeckiej Biblioteki Publicznej

i

Autor: Michał Rejduch Nowa lada w wypożyczalni Sądeckiej Biblioteki Publicznej

Zmiany w bibliotece. Jest ona bardziej dostępna dla niepełnosprawnych

2022-10-20 7:55

Sądecka Biblioteka Publiczna coraz bardziej przyjazna niepełnosprawnym. Na początku tego roku w budynku głównym przy ul. Franciszkańskiej wymieniono drzwi wejściowe, żeby ułatwić osobom na wózkach wjazd do środka, kilka dni temu w wypożyczalni pojawiła się nowa lada. To nie wszystko.

Udogodnienia w bibliotece dla niepełnosprawnych

Sporo ułatwień dla osób niepełnosprawnych wprowadziła w ostatnich miesiącach Sądecka Biblioteka Publiczna. Głównie dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. To między innymi wygodniejsze w otwieraniu drzwi wejściowe do oddziału przy ul. Franciszkańskiej, specjalna rampa, dzięki której można wjechać po schodach do biblioteki, a ostatnio obniżona lada w wypożyczalni. Pojawiło się także sporo ułatwień dla osób słabo widzących.

W Nowym Sączu powstała kwiatkodzielnia

W oddziale głównym mamy stanowisko komputerowe ze specjalną klawiaturą przystosowaną dla osób słabo widzących, zakupiliśmy również urządzenie, które działa jak lupa i powiększa litery w książce. Dysponujemy również pętlą indukcyjną, która pomoże osobom słabo słyszącym, a część pracowników została przeszkolona z podstaw języka migowego — mówi dyrektor biblioteki Marek Rylewicz.

Sonda
Czy lubicie czytać wiersze?

Nowoczesna bibliotek  w galerii handlowej

Sądecka Biblioteka Publiczna w wakacje uruchomiła nową filię w galerii handlowej przy ul. Węgierskiej. Oddział jest w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Są szerokie przejścia między regałami. Można się do niego dostać schodami ruchomymi albo windą.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE