Zegar

i

Autor: www.pixabay.com W weekend zmiana czasu z zimowego na letni

Będziemy spać godzinę krócej

Zmiana czasu na letni. Kiedy przestawiamy zegarki?

2023-03-25 12:00

Jesienią zyskaliśmy dodatkową godzinę snu, a teraz zostanie nam ona odebrana. Przed nami zmiana czasu z zimowego na letni. To już w ten weekend. Kiedy dokładnie przestawiamy zegarki?

Zmiana czasu na letni. Kiedy przestawiamy zegary?

To nie są dobre wiadomości dla śpiochów. W weekend śpimy godzinę krócej. Przed nami kolejna zmiana czasu. Tym razem z zimowego na letni. Zawsze wypada to w ostatni pełny weekend marca. To oznacza, że w nocy z soboty, 25 marca na niedzielę, 26 marca wskazówki zegarów przesuwamy z godziny 2 na 3. Mieszkańcy Nowego Sącza nie ukrywają, że mają już dość zmian czasu i uważają, że są kompletnie niepotrzebne.

POSŁUCHAJ: Mieszkańcy Nowego Sącza o zmianie czasu z zimowego na letni

Kiedy ostatnia zmiana czasu?

Czas zimowy wróci do nas w ostatni weekend października, wtedy też będziemy spać godzinę dłużej. Wielu nadal zadaje sobie pytanie, kiedy zmiana czasu przestanie obowiązywać? Cały czas trwają nad tym prace. Polski rząd przewiduje okresowe zmiany czasu co najmniej do 2026 roku. Co będzie później, tego na razie nie wiadomo.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE