Casey McIntyre

i

Autor: Pixabay / Instagram: caseyrmcintyre - screen Casey McIntyre, która zmarła na raka, zebrała fortunę na spłacenie długów medycznych innych pacjentów

Wiadomości

Zmarła na raka zebrała fortunę dla innych pacjentów. Będą mogli spłacić długi medyczne

2023-11-20 13:26

Historia Casey McIntyre, pochodzącej z Nowego Jorku wydawczyni książek, która zmarła 12 listopada 2023 roku na raka jajnika, stała się w ostatnich dniach wiralem w amerykańskich social mediach. 38-latka, która przez ostatnie pięć miesięcy przebywała w hospicjum, gdzie towarzyszyli jej przyjaciele i rodzina, zorganizowała przed śmiercią zbiórkę przeznaczoną na spłatę długów medycznych innych pacjentów. Postawa Casey, która osierociła 18-miesięczną córeczkę, sprawiła że organizacja, do której trafią pieniądze będzie mogła spłacić długi o wartości ponad 40 milionów dolarów.

38-latka, która zmarła na raka, zebrała fortunę na spłacenie długów medycznych innych pacjentów

Casey McIntyre zmarła 12 listopada 2023 roku na raka jajnika. 38-latka utworzyła przed śmiercią internetową zbiórkę na wykupienie i spłacenie długów medycznych innych pacjentów. Amerykance, która z śmiertelną chorobą zmagała się od 2019 roku, a ostatnie pięć miesięcy spędziła w hospicjum, udało się zebrać ogromną kwotę, która pomoże wielu ludziom. Dwa dni po śmierci Casey w jej social mediach pojawił się wpis, w którym poinformowała swoich obserwujących, że zaaranżowała zbiórkę internetową, aby uczcić w ten sposób swoje życie. Przyznała, że miała dostęp do najlepszej opieki medycznej, ale wie, że nie każdy ma takie możliwości. Dlatego postanowiła wesprzeć osoby, które, żeby móc się leczyć, musiały się zadłużyć.

Amerykanka powierzyła prowadzenie zbiórki organizacji RIP Medical Dept, która zajmuje się skupowaniem milionowych długów medycznych za niewielką część ich wartości, po czym spłaca zadłużenia najbardziej potrzebujących osób. Każda przekazana darowizna jest warta 100 razy więcej, czyli za zebrane 100 dolarów można spłacić dług medyczny wynoszący 10 tysięcy dolarów. W poniedziałek, 20 listopada, na koncie zbiórki było prawie 438 tysięcy dolarów, co oznacza, że organizacja RIP Medical Dept będzie mogła za to spłacić długi wynoszące około 43,8 miliona dolarów.

Podopieczni Fundacji REPI w programie Autentyczni [GALERIA]

Te przeboje świateczne śpiewają wszyscy. Sprawdź, jak dobrze je znasz

Pytanie 1 z 10
Mariah Carrey śpiewa, ze jedyne czego, chce na święta to…
Mama trójki dzieci zmarła w Mikołajki
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE