Zimą okradają domy letniskowe na sądeckich działkach. Policja ostrzega przed złodziejami

2021-01-14 8:06 MR
działki
Autor: fot. KMP Nowy Sącz

Kradną telewizory, kosiarki, lodówki czy inne rzeczy, które mają jakąkolwiek wartość. Działkowi złodzieje znowu pojawili się w Nowym Sączu. Zimową nieobecność działkowców wykorzystują na plądrowanie ich domków letniskowych. Policja przypomina o zabezpieczeniu swoich altan i wyniesieniu z nich wartościowych rzeczy.

Policja z Nowego Sącza ostrzega przed złodziejami, którzy włamują się do altan działkowych. Mundurowi z Nowego Sącza w ostatnich dniach odebrali zgłoszenia aż o 10 zgłoszeń o włamaniach. Swoje straty właściciele wyfioczyli na kilkanaście tysięcy złotych. Policja przypomina, że takie miejsca na zimę warto dobrze zabezpieczyć i nie trzymać tam wartościowych przedmiotów.

Nie pozostawiajmy we wnętrzu domków, czy altan drogiego sprzętu, jak sprzęt RTV, AGD - radzi Iwona Grzebyk – Dulak z nowosądeckiej policji. - Jeżeli już z jakichś względów ten sprzęt zostawiamy, powinniśmy zanotować numery seryjne urządzeń, zaznaczyć je inicjałami, lub innymi znakami, bo w przypadku odzyskania łatwiej będzie udowodnić, że to nasz sprzęt.

Rodzinne ogródki działkowe w Nowym Sączu

Jeżeli już zauważymy, że ktoś włamał się do naszego domku działkowego, to nie dotykajmy niczego i zadzwońmy po policję. Mundurowi radzą też, żeby w miarę możliwości właściciele odwiedzali zimą swoje działki i sprawdzali altany swoje i swoich sąsiadów. Warto także zwracać uwagę na osoby nieznajome, które przebywają na terenie ogrodów działkowych.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!