Zielone konewki pojawiły się na kolejnych cmentarzach. Już można z nich korzystać!

2021-04-22 17:06 DR
Na kolejnych cmentarzach w Nowym Sączu pojawiły się konewki na wodę
Autor: Dariusz Ryś Na kolejnych cmentarzach w Nowym Sączu pojawiły się konewki na wodę

Na kolejne cmentarze w Nowym Sączu nie trzeba już zabierać własnych pojemników na wodę do podlewania kwiatów czy mycia grobów. Na miejscu są specjalne konewki, które można wypożyczyć.

Rok temu metalowe stojaki z małymi konewkami na wodę pojawiły się na cmentarzu przy ulicy Rejtana. Teraz z podobnych zestawów można już korzystać na cmentarzach na Osiedlu Helena i Osiedlu Gołąbkowie.

Na cmentarzu w Gołąbkowicach znajdują się 34 konewki, a na cmentarzu w dzielnicy Helena jest ich 12. Stojaki są umieszczone w pobliżu ujęcia wody. Konewki są plastikowe, lekkie, poręczne. Są one dostępne dla każdego odwiedzającego cmentarz. Ważne jest tylko to, aby każdy, kto skorzysta z konewki odwiesił ją z powrotem na miejsce - mówi Krzysztof Ziaja, który kupił i zamontował konewki.

Mówią Krzysztof Ziaja i Dorota Białas

O tym, że plastikowe konewki doskonale się sprawdzają przekonuje Dorota Białas z firmy, która zarządza cmentarzami komunalnymi w Nowym Sączu.

Mieszkańcy są bardzo zadowoleni, bo nie muszą już zabierać własnych pojemników. Wielu pytało też, kiedy konewki pojawią się na innych cmentarzach. Teraz już są - mówi Dorota Białas.

Konewki na cmentarzach zostaną do późnej jesieni. Można z nich korzystać za darmo. Ważne, żeby zawsze wracały na swoje miejsca.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl