Zgubione pantofle uratowały mu życie. To była prawdziwa walka z czasem!

2022-10-13 15:17
Zgubione pantofle uratowały życie zaginionemu seniorowi
Autor: KMP Nowy Sącz Zgubione pantofle uratowały życie zaginionemu seniorowi

Dużo szczęścia miał starszy mężczyzna, którego zaginięcie zgłoszono w Krynicy Zdroju. Na trop seniora naprowadziły policjantów pantofle, które mężczyzna zgubił.

Wszystko działo się 12 października w Krynicy Zdroju. Do tamtejszych policjantów zgłosiła się mieszkanka uzdrowiska, której 87-letni ojciec wyszedł z mieszkania, kiedy pozostali domownicy jeszcze spali. Kobieta była zaniepokojona, bo z seniorem nie było kontaktu.

W rejon bloku, który zamieszkuje 87-latek, natychmiast został skierowany patrol Policji. Mundurowi podczas sprawdzania najbliższej okolicy natknęli się na jeden z pantofli należących do zaginionego. W czasie gdy, policjanci przeglądali zapis kamer miejskiego monitoringu, kolejny patrol udał się w pobliże ogródków działkowych. Tam funkcjonariusze znaleźli drugi pantofel zaginionego, co oznaczało, że mężczyzna najprawdopodobniej tamtędy przechodził - mówi Aneta Izworska z policji w Nowym Sączu.

Pomoc w poszukiwaniu zaoferował jeden z działkowiczów. To emerytowany policjant krynickiego komisariatu, który poszedł z mundurowymi w kierunku działki należącej do zaginionego Po kilku minutach w potoku, do którego prowadziło strome zbocze, policjanci zauważyli leżącego kryniczanina.

Wraz z emerytowanym kolegą po fachu sprawdzili czynności życiowe mężczyzny i wyciągnęli go z wody. 87-latek oddychał, ale nie reagował i nie można z nim było nawiązać żadnego kontaktu. O jego odnalezieniu policjanci natychmiast poinformowali dyżurnego komisariatu, a na miejsce została skierowana załoga karetki pogotowia ratunkowego i ratownicy GOPR, którzy używając specjalistycznego sprzętu, wyciągnęli mężczyznę z wąwozu - dodaje Aneta Izworska.

Znasz przepisy? Zobacz, czy zdałbyś egzamin na prawo jazdy

Pytanie 1 z 12
Obowiązek zapinania pasów bezpieczeństwa obejmuje

Wychłodzony senior szybko trafił do szpitala w Krynicy Zdroju, gdzie przeszedł szczegółowe badania.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE