Mieszkańcy osiedla Kochanowskiego sprzątali swoja okolicę

i

Autor: Darek Ryś Mieszkańcy osiedla Kochanowskiego sprzątali swoja okolicę

Zebrali prawie tonę śmieci! Mieszkańcy osiedla Kochanowskiego sprzątali swoja okolicę

2022-04-23 12:00

Nie czekali i sami zabrali się za porządki. Mieszkańcy osiedla Kochanowskiego w Nowym Sącza po raz kolejny ruszyli w teren, żeby posprzątać swoją okolicę.

W sumie do akcji zgłosiło się prawie 100 osób. Pracy było dużo, bo śmieci nie brakowało. Szczególnie nad brzegami rzeki Łubinki, która przez osiedle Kochanowskiego przepływa.

Mimo niesprzyjających warunków pogodowych w akcji wzięło udział blisko 100 osób. Udało się zebrać około tysiąca kilogramów różnorakich śmieci. W tym stare drzwi wejściowe, zużyte opony samochodowe i wiele innych "skarbów" - mówi Krzysztof Ziaja przewodniczący zarządu osiedla Kochanowskiego.

Mówią mieszkańcy osiedla, przewodniczący Krzysztof Ziaja i prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel

Oprócz mieszkańców osiedla do sprzątania przyłączyli się też młodzi piłkarze Akademii Sandecja, Klubu Sportowego Chruślice. Na miejscu nie zabrakło także drużyny WOPR AWF, motocyklistów z grupy Motosacz, a także miejskich radnych i prezydenta Nowego Sącza.

QUIZ. Sobotnia ortografia. Ekstremalnie trudne słowa. Ile błędów zrobisz?

Pytanie 1 z 12
Wskaż poprawną pisownię:

Nie była to jednak jedyna taka akcja w Nowym Sączu, bo w teren ruszyli też przewodnicy Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego, którzy razem z mieszkańcami miasta sprzątali brzegi innej rzeki w Nowym Sączu, czyli Kamienicy.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE